משק יין הנס שטרנבך: חדשים ומבעבעים

אדם שטרנבך ביקב

מושב גבעת ישעיהו הפך בשנים האחרונות לממלכה שלמה של יין. יש בו היום לפחות חמישה יקבים פעילים ועוד שניים או שלושה כורמים שעושים יין בכמויות 'ביתיות' או ביתיות למחצה.

אחד היקבים הוותיקים במושב הוא זה של בני משפחת שטרנבך; משק יין הנס שטרנבך. גדי ושולה יפת ובנם, אדם. היקב הוקם בשנת 2000 (יין ניסויי ראשון הופק בבציר 1999), על ידי גדי, שהיה במשך שנים איש של תיירות פנים וחוץ, בסיני ובמקומות שונים באירופה. הוא הקים את היקב עם שולה, אשתו, ויחד עסקו באירוח במרפסת הכרמים הגדולה, שצופה אל נוף עמק האלה – והיום לבית שמש. היקב עובד במתכונת וטעימות קטנות במיוחד בסופי שבוע, כולל שבתות, שאז אין צורך לתאם מראש (באמצע השבוע כן).

בשלב מסוים נכנס עמנואל מדר כשותף (עדיין, אך היום משמש כעורך דין באחד ממשרדי הממשלה) ולפני כמה שנים הצטרף באופן סדיר בנו של גדי – אדם – כיינן, אחרי שסיים את לימודיו בגרמניה, באוניברסיטה ליין שבגייזנהיים (Hochschule Geisenheim University). כחלק מהלימודים, מלבד לימודי היין התיאורטיים, אדם עבד שתי תקופות 'מעשיות' ביקבים בגרמניה לפני הלימודים ואז שתי תקופות נוספות בשני יקבים אחרים, אחרי הלימודים. אדם הוא זה שמנהל היום את הכרם והיקב.

אחד המאפיינים של היינות של 'משק יין הנס שטרנבך' הוא יכולת ההתיישנות הטובה שלהם, והעובדה שהם משוחררים לשוק מאוד מאוחר, יחסית. כרגע נמכרים ב'שוטף' יינות מבצירי 2017-2019 אדומים, כאשר היין הבסיסי (לבן) הוא מבציר 2022. בהחלט ייתכן שתגיעו ליקב, שמייצר כ- 12,000 בקבוקים בלבד, ותמצאו בו יין מבציר קודם לזה שמצאתם בביקור קודם: ההחלטה מתי לשחרר יין תלויה מאוד באופיו, ופחות בסדר הכרונולוגי של הדברים.

היינות כולם בעלי תכולת אלכוהול נמוכה יחסית ומיוצרים מהכרמים של המשפחה בסביבות היקב. פה ושם גם קונים ענבים, אבל כולם מהמושב או סביבתו. כל התסיסות הן תסיסות ספונטניות והיין מיוצר במינימום תוספים כאלה ואחרים (יוזמת 'יין נטו').

לכל היינות אופי של עולם ישן, גם כאשר הם נעשים בעץ חדש (300 ליטר).

נחל חכליל 2022לה ג'נבא 2019 יין אדום של משק יין הנס שטרנבך

בלנד של ויונייה, סוביניון בלאן ורוסאן, שעבר בחלקו גם תסיסה מלולקטית. האף ארומתי ומאוד יפה. הפה עגול, מעט אגוזי ואז חומצי במידה. יש כאן הרבה תפוזים ופרי כתום. האלכוהול נמוך – 11%. (90)

ג'נבא 2022

סוביניון בלאן. האף מעולה. מאוד עדין, מדויק ונעים. אל תחפשו כאן סוביניון בלאן "קלאסי", אלא התייחסו ליין כמות שהוא. הפה עגול, לא עמוס, אלא עדין מאוד. מה שמאוד יפה הם טעמי אומאמי קלים שמצאתי ועושים את היין למעניין עוד יותר. חומציות טובה מאוד. הייתי שמח לסיומת מעט ארוכה יותר. (91)

נחל חכליל לבן 2023

גם זה בלנד של ויונייה, סוביניון בלאן ורוסאן, עם 11.5% אלכוהול לערך. היין עדיין לא בשוק (שטרנבך עושים מכירת יינות עתידיים, וכדאי). הבדל לא קטן בינו לבין 2022: יותר נפח ותחושת פרי כתום-ויונייה מאשר ב- 2022.  כאן יש מעט שקדים בטעם והיין יחסית ירוק. (91)

ג'נבא 2023

אחד הלבנים המעניינים יותר שטעמתי מהארץ לאחרונה. 24 שעות על הזגים השאירו כאן משהו קצת 'כתום' ולא רק בצבע. יש פירות קיץ כתומים וחומציות שהזכירה לי טעם של גוג'י ברי – חמצמץ-מתוק (מעט סוכר שיורי). הסיומת מלוחה-מינרלית וטובה מאוד. (92) לשמור.

רוזה נחל חכליל 2023

עשוי מענבי פינוטאז', פטי ורדו וסירה. יין נחמד, מלא ופירותי מאוד, בעל חומציות גבוהה. יבש. מאוד לא הוורודים-דהויים, אלא לכיוון השני.

יינות מבעבעים (אכן!)

כיאה לתלמיד של אקדמיה גרמנית, אדם שטרנבך לקח את הקורסים שקשורים גם בייצור Sekt – גרסת המבעבע מתוד טרדיסיונל של הגרמנים.

הוא עושה שני יינות: אחד בסגנון פט נאט ויין אחד בסגנון מסורתי. בניגוד ליינות מבעבעים בשיטה המסורתית, כמו שמפניה, שמוסיפים סוכר ושמרים ליין יבש, על מנת לחולל תסיסה שנייה בקבוק ולקבל בעבוע, הפט-נט נעשה על ידי ביקבוק יין שתסס חלקית בלבד.

כאן, הפט נאט עשוי חלקו מענבים אדומים (פינוטאז') וחלקו ענבים לבנים, ואילו היין המבעבע ה'מסורתי' עשוי סוביניון בלאן. טעמתי את היינות שנעשו בבציר 2022, ולמרות שעדיין קשה לדבר על שניהם במושגים של יין, כאשר לשניהם מגיע עוד זמן על השמרים, הרי שהכיוון בהחלט מבטיח: החומציות בשני היינות רעננה וטובה ומבטיחה איזון, וה'בלאן דה בלאן' מראה ניחוחות מעניינים ופוטנציאל בהחלט טוב. הכמויות קטנות – 400-300 בקבוקים בלבד, בהתאם לבציר – ונראה לי שיהיה כאן משהו טוב, בלתי צפוי או שגרתי.

יינות אדומים

בעיני, החוזקה של שטרנבך הייתה תמיד ביינות האדומים שלו: יינות בעלי כושר התיישנות מצוין, שהיו תמיד מעניינים ולא שגרתיים.

המסורת הזו לא נשברה: גם היין הצעיר והבסיסי של היקב הוא יין שיש בו מעבר ל'יין בסיסי', והגבוהים גם הם מבטיחים מאוד.

עמק האלה – "יין חדש" – 2023

עשוי 100% סירה. יין צעיר ופירותי, מאוד טאני. ללא התיישנות ובמינימום התערבות באופן כללי. הוא נמכר רק ביקב (60 ש"ח) ונחמד מאוד אחרי קירור קצר. אני מניח שיוכל להתיישן בשקט גם שנתיים ושלוש בלי לפגוע באופי הרענן שלו.

לה ג'נבא 2019

עדיין במכירה מוקדמת. עשוי 87% סירה והיתרה – רוסאן, בתסיסה משותפת (לא בלנד של יינות). 13.5% אלכוהול בלבד. אף נעים מאוד ועוצמתי, הפה טאני וחומצי, מה שממשיך גם בסיומת: הרבה דובדבנים ופרי בכלל. יש כאן עץ חדש – 300 ליטר – אבל הוא מאוזן יפה אל תוך היין. (91)

נחל חכליל אדום 2017

בלנד שמבוסס רובו על קברנה סוביניון ואז סירה וזנים נוספים. היין שוהה 24 חודש בעץ משומש. כאן אפשר לחוש באופן הבולט ביותר באופי העולם הישן של היקב. החומצות מצוינות וליין יש גם ירקרקות קלה של הקברנה. הסיומת טאנית וטובה וליין יש פוטנציאל ארוך של חמש או שש שנים לפחות. (92)

צילום אדם שטרנבך: אתר היקב