מרפיס נתניה: למה לא?

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

במרפיס נתניה הייתי פעמיים: פעם ראשונה – ופעם אחרונה. המקום הזה מעלה את התהיה 'למה אי אפשר שלא לזלזל בלקוח?'

מדברים הרבה מאוד על החזרה של מקומות שונים לעבודה, אחרי הקורונה וכל זה. אז מדברים. החווייה שלי מערב בפאב המרפיס במרכז יכין נתניה הייתה לא פחות מאשר 'וואלה, סתם'.

יום ראשון בערב, סביבות 21:00, נכנסים ומתיישבים בחלק החיצוני. אחרי כמה דקות ניגשת מלצרית. עד כאן – הכול סבבה. יש שלט בחוץ שאומר 1+1 על המבורגרים ובירה בכל יום ראשון. מסתבר שהדיל הוא רק עד 21:00, ואין 1+1 על בירה, אלא רק על המבורגרים. יפה כשלעצמו, אבל לא רלוונטי במקרה שלנו.

הדיאלוג עם המלצרית הלך ככה:

יש מרפיס?

לא. בשבת נגמרה החבית ואין.

@#?@@?? ברצינות?

כן.

אוקיי. הזמנו שליש פאולנר וחצי גולדסטאר לא מסוננת.

לקח למרפיס כ- 15 דקות לשחרר אלינו את הבירות, שאחת כבר הגיעה עם רבע ראש קצף והשנייה הייתה בעלת טעם מתכתי כלשהו. הייתי אומר משהו למארחת שעמדה ממש לידנו, אבל היא הייתה שקועה בסלולון שלה והמלצרית חזרה לאן שחזרה.

אחרי שעה ומשהו ניגש אלינו מלצר אחר, שאל אם אנחנו רוצים עוד משהו ולקח את הכוסות הריקות. כמה דקות אחר כך, ניגש מישהו נוסף ושאל "כבר הזמנתם?"

אמרנו שכן, האיש פנה והלך לו וכמה דקות לאחר מכן נחתו על שולחננו שליש פאולנר וחצי גולדסטאר לא מסוננת.

לרגע חשבתי שאולי בכל זאת יש מבצע של 1+1 על הבירות, אבל כאשר הודינו למלצר ואמרנו שכבר קיבלנו את ההזמנה שלנו, הוא פשוט לקח את הכוסות והלך.

עוד רבע שעה לקחה עד שקיבלנו חשבון, שהסתכם ב- 62 ש"ח על שתי בירות. הוספנו 10 ש"ח טיפ והלכנו.

עכשיו, מלבד השרות החובבני, השולחנות נראים מאובקים כאילו לא נוקו מאז הוצבו שם. המוסיקה מזרחית בואכה טכנו קירל (או סטטיק ותבורי בעיבוד כלשהו). החניה במתחם חינם לשעתיים, מה שמאכזב קצת, כי אם תפספסו, תשלמו. בגלל השרות המוגבל מעט היססנו אם להזמין משהו לאכול, אז עזבנו, מה גם שמחיר של 29 ש"ח לשליש פאולנר ו- 33 ש"ח לחצי של גולסטאר לא מסוננת לא השאירו לנו ברירה כלכלית.

בהקשר המחיר: הרבה מדברים על מכפלות מחירי היין. על מה אתם או אנחנו מלינים?

מחיר של 33 ש"ח לחצי ליטר גולסטאר לא מסוננת הוא מכפלה של 4.4 פעמים מעל המחיר לצרכן (פחית חצי ליטר). לא פעמיים או שלוש אלא 4.4 פעמים. אם מורידים את הפיקדון, מגיעים למכפלה של 4.6 על המחיר. כל זה, ואפילו לא מקבלים בוטנים ליד או שרות.

מרפיס נתניה, מתחם יכין סנטר