ויתקין מסע ישראלי ורוד 2019

ויתקין מוציאים יין רוזה חדש בסרת ה'מסע ישראלי' שלהם. מסע ישראלי ורוד, אביבי, פורח ומשמח בבקבוק זכוכית שקוף. האמנם?

אסף פז וצוות 'ויתקין' מוציאים כבכל שנה יין ורוד בסדרת הבסיס של היקב-  מסע ישראלי. זהו בלנד מבוסס גרנאש נואר, עם אחוזים בודדים ממש של טמפרניו וסירה.

ויתקין מסע ישראלי ורוד 2019
ויתקין מסע ישראלי ורוד 2019 (צילום: יחצ יקב ויתקין)

הגרנאש נואר נבצר במועד מוקדם יחסית, על מנת לשמורעל חומציות ורעננות טבעית. מקורו בכרם באזור בקעת הנדיב. הוא אינו מושקה ומעוצב בהדליית גביע. שני הזנים האחרים גדלים בכרמים במרום הגליל.

לאחר הבציר, האשכולות עברו סחיטה ישירה – ללא הפרדה – והתירוש הסמוק הותסס במכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה, בתסיסה קרה ואיטית. לאחר מספר חודשים על השמרים, עורבבו מרכיבי היין והוא עבר את תהליכי הייצוב והסינון, ובוקבק.

ויתקין מסע ישראלי ורוד 2019, רשמי טעימה

ליין צבע ורדו חיוור, עדין מאוד ויפה. ניכר שהיינן טרח ועבד על הצבע הזה ועל הגוון, והקפיד שלא לקבל צבע עמוק או "סגול" מדי, כמו יינות רוזה אחרים; אפילו לא כמו זה של ה'טפרברג' שיצא לאחרונה. השילוב של הגוון עם התווית וצבע הזכוכית יפה מאוד לעין, ונעים, ומרמז על תוכנו של הבקבוק.

הארומות מאופקות ונעימות. התקשיתי למצוא את ניחוחות האשכולית שהבטיח היינן בתאור היין, אבל יש כאן תות נעים, ומשהו שמסכיר עשבי תיבול ים-תיכוניים; אף נקי ומפתה מאוד. הפה, בתורו, עגול במתקפה ויש לו חומציות טובה. עם זאת, אם מניחים לו להתחמם מדי, החומציות הופכת אגרסיבית מדי. (אז לא להניח לו).

מסע ישראלי ורוד 2019 הוא רוזה נעים, מעודן. הוא יתאים לאוכל קל – בשרים לבנים לא מתובלים או אוכל אצבעות קל או סושי – ופחות למנות ראשונות אגרסיביות. (89) מחיר: 75 ש"ח; בהחלט מאופק ושומר על הכיס.