מסעדת לה פמיליה כפר סבא

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

ביסטרו איטלקי חביב מאוד לערב של קיץ בכפר סבא

קניונים הם לא המקום האידיאלי לאכול בהם ובכל זאת, מדי פעם אפשר למצוא מקומות נחמדים שיכולים להוות אופציה. אחד מהמקומות האלה היא "לה פמיליה", בקניון ערים שבכפר סבא.

לא הייתי מוצא את המקום, לולא מנהלת המשמרת בקפה גרג, שליד החניון בקניון המדובר. לשאלתי "יש לכם שרותים" היא שלחה אותי "שמאלה או ישר, בחוץ, מה שתבחר!" מה שהפגיש אותי עם המסעדה הזו. לה פמיליה ממוקמת בצידו הצפוני של הקניון, באותו פסאז' שבו ממוקם הניו פארם. יש לה גינה נחמדה, שנראתה כמו מקום אידיאלי לכוס לאגר, ובפנים די הרבה שולחנות לזוגות או יותר. מפות משובצות בשלל גוונים,  אריחי מלט צבעוני על הקירות ותצוגה של ירקות טריים, יין ומצרכים שונים שמשמשים את מטבח המסעדה.

היות וכרגיל אצלנו, מדובר בארוחה קלה, הזמנו שתי פיצות, בהשראת צמחונית הבית:

פיצה מרגריטה ופיצה תרד-עיזים.

הבצק של שתי הפיצות (קוטר כ- 35 – 40 ס"מ) היה דק ופריך בדיוק במידה בשוליים. במרכזו הוא היה גמיש וטוב, אפוי בדיוק על הנקודה ופשוט טעים. הרוטב הוא לא מהמופלאים שטעמתי אי פעם, אבל הוא לפחות לא היה שמנוני או מכביד: קל, פשוט וענייני.

פיצה מרגריטה היא פיצה פשוטה, שפיצריות רבות רוצות ל"שפץ" או "להוסיף לה" כיון שהיא כל כך פשוטה. כאן השאירו את המנה פשוטה ועניינית והיא הייתה אכן טעימה. הפיצה שבה היתה גבינת עיזים הייתה נחמדה, אבל הייתי מצפה לקצת יותר תרד וכן יותר 'עיזים'. אני לא מדבר על כמויות, אלא על סוג הגבינה: אפשר היה לתבל את הפיצה בסוג גבינת עיזים מתיישנת או קצת יותר מעניינת, לפחות.

קינוח? הזמנו "עוגת גבינה מהוותיקן".  36 ש"ח למשולש עוגה שהייתה כבדה ודחוסה. עוגה טעימה שמגיעה עם כדור גלידה וניל קטן. העוגה נראתה לי יותר Little Italy מאשר ותיקן, אבל ניחא – היא הייתה טעימה.

בחזית היין יש ואין: תפריט היינות מצומצם למדי. מי שרוצה, יש יינות של יקב טורא – ישראלים יחידים – ויינות איטלקיים ביבוא שקד: רופינו, טומאסי ואחרים. מגוון לא גדול, אבל נראה שיש משהו שלכל מנה בתפריט. כוס יין עולה 32 ש"ח, ואנחנו הזמנו קיאנטי של רופינו, שהיה חביב, טאני וצעיר להחריד. אחרי כמה דקות בכוס הוא התרכך קצת, והוציא ארומות נעימות של פרי טרי, מלוות בחמיצות הגבוהה של יין איטלקי צעיר.

אפשר לקנות יין הביתה וגם מהמצרכים השונים, למרות שהמסעדה לא מקדמת את העניין. המלצריות, אגב, היו חביבות, אבל לא הציעו יין – לא בכוס ולא בכלל – וחבל.

כל העסק עלה 203 ש"ח לפני שרות.

"לה פמיליה"
09.7671414
קניון ערים (כצנלסון 14) כפר סבא
צמחונים – יש
נכים – כן

שרותים – של הקניון