מן המרתף (3): שילה Mosaic 2006 ורקנאטי ריזרב מרלו 2007

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

הפעם יש שני יינות, 'פיצוי' על זה שהאלטיטיוד ברקן 720, מודל 2003, יחכה לכתבה רחבה יותר, שיהיו בה היינות החדשים, שצפויים לצאת בסוף החודש.

רקנאטי מרלו ריזרב בציר 2007

רקנאטי ריזרב מרלו 2007
(במחיר נמוך מ- 80 ש"ח,) המרלו ריזרב של רקנאטי הוא מהקניות הטובות שתוכלו למצוא. זאת השורה התחתונה. יין עם גוף, קצת חנפני ומתאים לא רק לכל חיך, אלא גם לשפע של מנות, במיוחד אם הן צלויות על הגריל. נשתה במהירות, להנאת הכלל. יש לפתוח כשעה – שעה וחצי לפני הארוחה, ולהוריד כתפיים, כדי להנות ממנו לגמרי.

שילה Mosaic 2006
את היין הזה טעמתי לאחרונה בינואר 2011, כשיצא לשוק. לא ממש התלהבתי ממנו בזמנו, והחלטתי שעכשיו, אחרי שעברה חצי שנה בקרוב, אפשר לתת לו שוב טעימה. המוזאיק הוא יין הדגל של היקב, והבציר הבא שיצא יהיה זה של 2007, ולא מובטח שיצא מדי שנה. בטעימה בינואר, כתבתי כך: "היין ירוק מאוד, ועמיחי לוריא, היינן, אומר שזה הכיוון שהוא רוצה בו דווקא. 60% מרלו, 30% קברנה פרנק והשאר פטי ורדו ופטיט סירה. את הזנים השונים הוא מיינן בנפרד, עושה את הממסך ואז מיישן אותו שוב, 'גמור', כשישה חודשים נוספים בחביות.

הפה מעט רך מדי במתקפה, אבל אז הוא מתפתח יותר ומקבל גוף. יין יבש מאוד, עז טעמים ובעל טאנינים חריפים. יש בו קצת פטרייתיות, שבוודאי תתגבר בזמן שהוא יתיישן. 230 ₪. לא זול, כמו שאר יינות היקב."

הפעם, היה היין פחות ירוק, וזה לזכותו. הוא עדיין רך יחסית, וכללית, בינוני-קל באופי שלו. השילה Mosaic 2006 הוא יין נעים, כן, אבל לא מסעיר – וחבל.