מלחמת הלאגרים: טריידר ג'ו מכסח את באד?!

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

האמת? אני לא יודע אם לצחוק או לבכות. במחשבה שניה, למה 'זה או זה'? אפשר למצוא נקודות אור בכל זאת, אפילו בידיעה הבאה

תחת הכותרת המרשימה  “Battle of the Brews”, הפיץ הקונסיומר ריפורטס – מגזין הצרכנים המשפיע ביותר בארצות הברית, ידיעה מקדימה לקראת פרסום מבחן הטעימה שלו לבירות, לסוף עונת הכדורגל האמריקאי בארצות הברית. "כן," הם כותבים, "אתם רוצים להנות מהשבועות האחרונים של העונה עם ה-  perfect brew?"  אם כך, שמעו את זה:

Coors Regular  הצליחה להתעלות ולהגיע למקום הראשון במבחן הטעימה של הקונסיומר ריפורטס, בעוד היא מביסה שמות גדולים כמו באדוויזר ובאדוויזר לייט. בנוסף, הם מספרים, מותגים פרטיים של Trader Joe ו- Wlagreen הצליחו להביס את קורונה ואת באדוויזר גם הם.

Coors : אדולף קורס היקר, כנראה שהבירה שלו טובה יותר משל אדולפוס אחר...

כדי לבנות את הרשימה, טעמו מומחי הבירה של המגזין עשרה מותגי לאגר שכללו שמונה להיטים + שני מותגים פרטיים פופולריים. למרות שאף אחד מסוגי הבירה לא הצליח לגרום להתפעלות יתרה (ככל הנראה המומחים בכל זאת מבינים משהו בבירה), קורס, שקבלה את הציון 'טוב מאוד' (אבל לא 'מצוין'), הגיעה כמעט לגביע הקדוש הזה ובלטה בזכות טעמים מאוזנים וארומות הדרים, ללא טעמי לוואי. (ללא טעמי לוואי? בעשרת המוצרים הנמכרים ביותר בארה"ב?). בנוסף לכך שהבירה קיבלה ציון גבוה במבחן, היא קבלה גם "בסט ביי", בזכות המחיר הנמוך שלה לשישיה: 6.49$ בלבד. Name Tag – של טריידר ג'ו, ו- Big Flats – של וולגרין, קיבלו גם הן Best Buy .

רגולר מול לייט: 20 – 50 קלוריות פחות, זה כל ההבדל בין שני סוגי הבירה האלה, אבל ההבדל בטעמים הוא ככל הנראה גדול יותר… אף בירה לייט לא הצליחה לקבל ציון 'טוב מאוד'. מילר לייט, שלה היה קצת יותר טעם וטיפה יותר פירותיות משאר הבירות, היתה הטובה בקבוצה. קורונה לייט, מרירה עם שיירים של ריחות מתכתיים וגופריתיים, היתה הגרועה ביותר.

מחיר מול טעם: קורונה לייט עולה הרבה יותר מהמילר לייט, שקיבלה ציון גבוה יותר, וקורונה אקסטרא עולה כפול משלוש בירות שהיו טובות ממנה:Name Tag, Big Flats  ו –  Miller High Life. סטייל, מסתבר שוב, לא תמיד עולה בקנה אחד עם איכות או תמורה.

פחיות מול בקבוקים: השאלה השניה אחרי "האם בירה בחבית טובה יותר מבירה בבקבוק?". מסתבר שהמגזין אהב יותר את הבירות מהפחית (בהקבלה לזכוכית), שכן אלה מגנות טוב יותר על הבירה מאור.

הדו"ח המלא – בגליון פברואר 2012 של ה- CR, שיהיה בדוכנים בארצות הברית ב- 3.1.

לקונסיומר ריפורט יש שמונה מליון מנויים בארצות הברית. המגזין, שנוסד ב- 1936, לא מקבל פרסום, וקונה את כל המוצרים שהוא סוקר ובודק (וכן, זה כולל מכוניות).

נקודות האור שלי?

  • א' – לכל בירה מגיע לחיות, אם יש מי שמוכן לשלם בשבילה, כי כל אחת כזאת מספקת צורך אחר.
  • ב' – Coors היא באמת בירה לא רעה כל כך. בהתחשב עם זה שהיא באה מאמריקה הצפונית.

ואגב קורס? למי שלא יודע, זאת המבשלה הגדולה ביותר בעולם שמבשלת באתר בישול אחד בלבד, בעיירה גולדן, בקולורדו.

צילום: אתר Coors.com

http://www.ConsumerReports.org