מים עם זיכרון של יין: קבלו את ה- O.Vine של יקב רמת הגולן

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

"הפרויקט הסודי של ענת", זה הכינוי שהוצמד לפרויקט שבו החלה ענת לוי כשנה לפני שעזבה את תפקידה, עם חברת חדשנות ישראלית בשם practical innovation

עכשיו מסתבר שמדובר בחברה חדשה, שלוי מוגדרת היו"ר והמייסדת שלה (אבל כמנכ"ל, היא לא מופיעה כחברת דירקטוריון, שמורכב מאנשי הדירקטוריון של יקב רמת הגולן), שנקראת Wine Water. המוצר? מים שבהם יש מיצוי או תמצית של גפת יין שמופקת בתהליך proprietary. בקומוניקט טוענים שהמים מכילים חומרים שונים כגון אנטי אוקסידנטים שמקורם בזגי הענבים.

איזה ענבים?

במשקה הלבן – ריזלינג וגוורצטרמינר. במשקה האדום – קברנה סוביניון, מרלו, סירה ופטי ורדו. אם אתם מזלזלים בהרכב הבלנד, אומר שטל לייזר, יושבת הראש של חברת הייזום אומרת שכל הרעיון הוא זה:

"Our mission was to create a pure water sensation that inspires consumers to appreciate wine's complex flavors and aromas"

ובאותה הזדמנות גם להשתמש שימוש חוזר בפסולת של ייצור היין, קרי בגפת, לייצור מוצר שהוא ידידותי לסביבה וכו'. בהקשר הזה, יכול להיות שהרעיון של מכירת תמציות לערבוב במים הוא טוב יותר ממכירת מים, בטח across the ocean; אני רק מקווה שהפטנט הוא אכן פטנט.

o.vine
אורקה שמח שוחה במים של יין. קצת מוזר, אבל, היי, חדשני. O.Vine water sparks the memory of wine (PRNewsfoto/Wine Water Ltd.)

אני לא יודע אם כל מה שחברת Wine Water טוענת הוא לכך שלמים יש טעמים או ארומות שמזכירים יין, או שהם טוענים שיש להם גם סגולות רפואיות או בריאותיות – טענות שלא כל כך אוהבים לשמוע, לגבי מוצרים שהעניין הזה לא נבדק לגביהם בצורה מדעית.

מה שכתוב הוא זה:

The steeping process allows us to utilize all the health and flavor advantages to their utmost potential.

המוצר מגיע כאמור בשתי ורסיות – אדום ולבן, ובצורה מוגזת ולא מוגזת. הבקבוק נראה כמו משהו שמזכיר תרופה, יותר מאשר משקה קל, והוא מגיע בנפח של 350 מ"ל.

שתי הערות לסדר, מהמיזנטרופ הח"מ:
1. באמת שלוויתנים לא יכולים לחיות במים מתוקים.
2. winewater.com שמופיע בקומוניקט, שייך למישהו באוסטרליה, וכנראה שגם השם – o.vine (בארוסה). winewater.co.il הוא ככל הנראה הדומיין הרלוונטי, אבל אין בו עדיין שום דבר.

בהצלחה ליקב רמת הגולן, ללוי ולשותפיה.