מילק אנד האני יאנג סינגל מאלט לדיוטי פרי

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אנשי מילק אנד האני – המזקקה התל אביבית – עדיין לא השיקו ויסקי של ממש, אבל הם כבר עובדים כמו גדולים, גם בכל מה שקשור ב- Travel Retail

שוק הדיוטי פרי, שנקרא בעגה המקצועית Travel Retail, נחשב לאחד משוקי האלכוהול האטרקטיביים ביותר בעולם. למה זה? מכמה סיבות:מילק אנד האני לדיוטי פרי

1. הקהל נחשב קהל שיש לו כסף – גם בעידן הלואו קוסט.

2. הוא באווירה של "בזבוזים", כיון שהוא בחופש או בנסיעת עסקים (ואז, או שהוא קונה מתוך שיעמום בשדה התעופה, או כי הוא צריך מתנה).

3. כיון שהוא מאפשר ליצרנים לייצר מוצרים מיוחדים, שאפשר למכור במחיר גבוה יחסית בלי להיכנס לקווי ייצור ארוכים וגדולים.

4. אלה יהיו משקאות, סוגי יישונים ושנתונים שלא תראו מחוץ לחנויות הדיוטי פרי ולכן גם לא תוכלו לעשות השוואת מחירים מול חנויות 'רגילות', ובעיקר מול יבוא מקביל.

Milk and Honey, מזקקת הוויסקי בתל אביב, וג'יימס ריצ'רדסון, זכיינית המשקאות של שדה התעופה בן גוריון, יוצאות במוצר משותף, שנבחר על ידי אנשי המזקקה בשיתוף עם צוות ג'יימס ריצ'רדסון.  המוצר עדיין לא יכול להיקרא "ויסקי", על פי ההגדרות שהמזקקה אמצה והוא מבוגר בשנה בערך מהמוצר האחרון שהיא הוציאה "M&H The Last One", לפני כשנה.

מילק אנד האני לדיוטי פרי – Young Single Malt

גם הטרום-ויסקי הזה, כמו קודמו, מיושן יישון כפול – אחד בחביות ששימשו ליין אדום, ושני בחביות ברבן. בוקבקו ממנו 600 בקבוקים בני 500 מ"ל והוא נמכר בדיוטי פרי ב- 50 דולר. המחיר מקביל פחות או יותר למחירי בקבוקים אחרים שהמזקקה עושה עבור משווקים בתוך הארץ.

המשקה עצמו נחמד, פחות אגרסיבי כמו קודמיו, וטיפה שוקולדי. צריך לדלל קצת יותר מהרגיל עם מים ואז יוצאת מתיקות וקצת חמצמצות מעניינת.

צלם: אסף אמברם