מייזון סרלה: מרוזה על החוף ליינות רציניים יותר, כולם כשרים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

בתערוכת סומלייה 2019 היה לראשונה דוכן של יצרן יין זה, Maison Sarela, שמקורבייה בדרום צרפת

מדובר בבית בבעלות משפחתית, שנוסד בשנת 1922. המשפחה עצמה מקורה במרוקו, אבל היא הגיעה לצרפת לפני כ- 200 שנים, ובניה החלו לרכוש בה כרמים; באוזר של קורבייה – מונפלייה. כך יש היום למשפחת פרז כרמים שהם בני 60 שנים ויותר, מהם הם מייצרים מגוון של יינות אדומים ויינות רוזה (יש מותגים ומוצרים נוספים, שאינם כשרים, ויש ביניהם גם יינות לבנים).

בתערוכה הוצג Rose on the Beach 2017, שאמור להיות רוזה קליל, פרובנסאלי באופיו ו'צרפתי' מאוד. עיקר העניין בו הוא שהוא כשר – אין הרבה רוזה צרפתי כשר בישראל, ובכך אולי היתרון הגדול שלו. הוא מוגש בבקבוקים יפים, לא שגרתיים, בעיצוב מודרני.

יינות מזון סארלה בישראל
יינות מייזון סארלה בישראל

הבלנד הוא סנסו, גרנאש ומורבדר, אבל כרגיל ביינות כאלה, האופי הזני הוא לא מה שמשנה: היין קל, אבל טיפה שטוח לטעמי. היין נמכר ב- 90 ש"ח לצרכן, וזה הרבה מדי.

יינות אדומים

1922 Heritage בציר 2017, קורבייה AOP
השנה שבה נוסד הבית מונצחת במספר יינות וזה אחד מהם. בלנד של קריניאן, גרנאש, סירה ומורבדר עם פה טוב ואפילו טוב מאוד, ואף מעניין ודי מורכב. קצת ציפורן, על רקע של פרי אדום כהה. כ- 100 ש"ח. בהחלט מחיר ראוי.

Signature 2017
גם כן, AOP Corbieres, ובלנד של אותם זנים: קריניאן, סירה, גרנאש ומורבדר. הרבה ליקוריץ, פרי מאוד עסיסי וחומצה טובה מאוד. יין בהחלט טוב, במיוחד לקהל ישראלי שצורך יינות כשרים ורוצה יין מיובא בסטייל של דרום צרפת.