מיוקוב אייקון ומיוקוב אקסטרא בישראל

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

הסקוטית מבית ישרקו,  מרחיבה את היצע מותג הקוניאק מיוקוב בישראל ומשיקה בימים אלו שני מוצרים חדשים: מיוקוב אייקון ומיוקוב אקסטרא, שיצטרפו ל-  V.S , V.S.O.P , XO

"העסקים בסין משתפרים שוב", אמר לי מנהל היצוא של קוניאק מיוקוב, שביקר השבוע בישראל. "אמנם לא כל המותגים נהנים מהשיפור הזה, אבל עכשיו, כשהסינים משלמים עבור הקוניאק שלהם ויודעים את המחירים, המצב בהחלט טוב מאוד למיוקוב."

החברה מייצרת כ- 15 מיליון בקבוקי קוניאק בשנה (700 מ"ל) ויש לה קיבולת חביות של 13,000 הקטוליטר. הבית עצמו לא צעיר, אבל המותג והעיצוב שלו – הפנתר ושות' – הם בסך הכל בני 20 שנה. כשהגיע לארץ הוא הפך להיט מבוקש לא רק בגלל ה- Vד המעניין והטוב שלו, אלא לא מעט בזכות הליקר וניל – קוניאק בטעם זה – שעשה היסטוריה.

לא טעמתי את הקוניאקים החדשים שהסקוטית מביאה, אבל זה מה שיש ליבואן לומר על ההיצע החדש שלו:

קוניאק מיוקוב אייקון

נוצר בשנת 2012 לציון 150 שנים לבית מיוקוב ונמכר בתחילה רק לשוק המשקאות היוקרתיים בסין. קוניאק זה מקורו בענבים מהאזורים הטובים ביותר בקוניאק. הקוניאק עוצמתי, ובמרקם חלק ואלגנטי. מיוקוב אייקון מורכב ומסוגנן, בעל איזון יוצא דופן בין עוצמה ואלגנטיות. מתאים לסוף ארוחה טובה.

לקוניאק אייקון צבע זהב ישן ענברי. וממלא את האף בארומות של פירות יבשים ומסוכרים כמו אגוזי לוז וקליפת תפוז. משאיר את הפה חלק, מאוזן, עם טעמי ג'ינג'ר ועץ שאופייני לחביות קטנות. בעל סיומת מתובלת בשוקולד וליקוריץ נהדרים.

  • מחיר מומלץ : 299 ₪
  • אלכוהול בנפח : 40%
  • טמפרטורת שתייה: טמפרטורת חדר.

קוניאק מיוקוב אקסטרא

לאחר זיקוק דודי כפול של היין, עובר תזקיק הענבים ביקורת איכות ומועבר ליישון במרתפי מיוקוב. קוניאק זה מכיל חלקים שהתיישנו  עד 30 שנה בחביות.

מיוקוב אקסטרא הוא חלק ויוקרתי. מצוין לסיום של ערב חגיגי בזוג או במעגל חברים, ומתאים בעיקר לכאלו שיודעים להעריך מורכבות נפלאה של טעמים. הארומה מזכירה פרחי יסמין, ומלווים בניחוחות של פירות יבשים וסיומת מתובלת עם נגיעות של סיגרים, המקנה לקוניאק סיומת נפלאה ועשירה.

  • מחיר מומלץ : 1,399₪
  • אלכוהול בנפח : 40%
  • טמפרטורת שתייה: טמפרטורת חדר

את קוניאק מיוקוב ניתן להשיג בסניפי טיב טעם, בחנויות מקצועיות, מסעדות וברים נבחרים.

נמסר על ידי הסקוטית/ישרקו