מחירי הבירה בלונדון הגיעו לשיא של כל הזמנים

מחירי הבירה בבריטניה עולים

נוסעים ללונדון? קחו איתכם בירה. מחירי הבירה בבריטניה מאמירים והולכים. גם בהתחשב בעליית האינפלציה, עדיין, המחירים עולים הרבה מעבר ומגיעים כבר לשמונה לירות (כ- 35 ש"ח) לפיינט

המלכה אולי חוגגת 70 שנה על כס המלכות, אבל כסאו של בוריס ג'ונסון מתנדנד: מחירי הבירה בלונדון הגיעו לשיא של כל הזמנים ופיינט ממוצע התייקר ב- 70% מאז המשבר של 2008. אם לא תיזהרו בלונדון כבר יבקשו מכם לא פחות מאשר שמונה לירות לפיינט (קצת פחות מחצי ליטר), לפחות במקום אחד, אם לא יותר. המספרים האלה מקורם בסקר שערכה חברת הייעוץ CGA, שמתמחה ב- on premise; מה שאנחנו מכנים "השוק הקר".

כפי שדווח על ידי הפייננשל טיימס, המחיר הממוצע של חצי ליטר בבריטניה עלה מ-2.30 ליש"ט ב-2008 ל-3.95 ליש"ט ב-2022, והעלייה הזו מונעת משילוב של גורמים; לו היה מדובר "רק" בעלייה אינפלציונית, מחיר פיינט היה צריך להיות 3.35 ליש"ט.

הגורמים שעומדים מאחורי עליית המחירים כוללים את המלחמה המתמשכת בין רוסיה לאוקראינה. זו תרמה לעלייה כללית באינפלציה, בגלל עליית מחירי האנרגיה, אבל היא הובילה גם לעליית מחירי השעורה, שכן אוקראינה היא היצרנית הרביעית בגודלה בעולם של חיטה ושעורה. אנליסטים בבריטניה אף הזהירו לאחרונה שעלות ייצור לתת לבירה עלולה לעלות בשיעור של עד 70%. גורמים נוספים לעליית מחירי הבירה בבריטניה כוללים את העלייה במחירי הזכוכית – שגם היא תלויה במחירי האנרגיה – ובעלויות כוח האדם, שגם הן לא דורכות במקום, במיוחד מאז משבר הקורונה ומאז הברקזיט.

צפו פגיעה גם כאן, מה שנקרא.

צילום אילוסטרציה Laurenz Kleinheider  באתר Unsplash