מדריך היין הישראלי החדש

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

יאיר גת וגל זוהר השיקו את המהדורה הראשונה של 'מדריך היין הישראלי החדש'

המהדורה הראשונה של מדריך היין הישראלי החדש, המדרג את יינות ישראל, הושקה בפורמט דיגיטלי ומופצת בעברית ובאנגלית ללא תשלום.

'מדריך היין הישראלי החדש', הוא יוזמה של יאיר גת, כתב היין והאלכוהול של 'ישראל היום' והסומלייה גל זוהר, בוגר לימודי יין בלונדון, סומלייה ויועץ היין של 'קלארו' – המסעדה החדשה של רן שמואלי, 'שולחן', 'חדר האוכל', 'כתית', 'המזללה', רשת מלונות דן ועוד.

המדריך מחולק לפי זנים ובלנדים שונים, וגת וזוהר מדרגים את היינות בציונים (סולם 100 נקודות) ומעניקים  תאור קצר וממצה של כל יין, הכולל גם תאור אורגנולפטי של הטעמים והארומות. הציונים של מרבית היינות סובבים סביב 85 – 86 נקודות, כאשר יינות בודדים בלבד מקבלים מהשניים ציוני "90". בסיכומו של דבר המדריך הוא תמונת מצב של יינות עד בציר 2012 (לבנים) וטוב עשו השניים שלא נצמדו למועדי פרסום כאלה ואחרים. בצורה הזו ניתן יהיה לקבל 'snapshot' מסוג זה בכל תקופה ראויה, כפי השם מסבירים:

היוזמה יצאה לדרך, ללא מימון או גב כלכלי-מסחרי, בקיץ 2013. זוהר וגת טעמו באופן עיוור כמאה וחמישים יינות ישראליים ודירגו אותם על פי איכותם. המדריך מוגבל בהיקפו לשבעים היינות שזכו לניקוד הגבוה ביותר וכולל את פרטי היקבים בהם נעשו היינות. המדריך עוצב על ידי סטודיו רון ידלין, המתמחה במיתוג ותקשורת שיווקית.

הבחירה בפורמט דיגיטלי נעשתה על מנת לאפשר למחברים להיות עצמאיים לחלוטין בכל מה שקשור למימון הפרויקט ולהיות גמישים בנוגע למועדי היציאה או להפקה של מהדורות שונות. המהדורה הראשונה מופצת למעוניינים ולחברי דף הפייסבוק של הפרויקט, ללא תשלום. המהדורות הבאות יופצו, על פי התוכניות, באמצעות פלטפורמות דיגיטליות כמו 'אמזון' או i-tunes.

לקבלת המהדורה הראשונה של המדריך, ללא תשלום, שלחו מייל לכתובת:

Israel70wines@gmail.com

לדף הפייסבוק של המדריך

לפרטים נוספים:

יאיר גת – 050.7373159

גל זוהר – 054.6314567