מארז ויסקי חגיגי לציון 125 שנים למזקקת טומאטין

125 שנים לטומאטין - בקבוק ויסקי

לכבוד חגיגות 125 שנה למזקקת TOMATIN, משיקה החברה הסקוטית מארז חדש מהודר במהדורה חד פעמית לוויסקי טומאטין 12 שנה

את המארז איירה אמילי הוגארת' שביקרה במזקקה שבסקוטלנד ויצרה איור ייחודי לציון יום השנה. עיצוב המארז מרמז על אבני דרך בהיסטוריה של המזקקה, מאייר ענפי ערער ופירות יער, שעורה ודרדרים, כל אחד מהם מייצג שלבים שונים בהכנת הוויסקי והסיפורים שמאחוריו. מערבולת המים שעוברת דרך היצירה מייצגת את התפקיד החשוב של המים ביצירת הוויסקי וחביות מוצגות לאורך, כאשר אחת מהן מדגישה את 1897, השנה בה הוקמה המזקקה.

באיור מופיעים גם מסילת הרכבת ומנוע הקיטור שאפשרו למזקקה להתרחב וכמה בתים קטנים המייצגים את הכפר שנוצר במקום עם בניית המזקקה וההרים המקיפים את טומאטין ומאפיינים את הנוף שמסביבה. כאשר בנו את המזקקה, היא הייתה במיקום אידיאלי למזקקת ויסקי, אך הדבר היחיד שהוא לא יכול היה לספק היו ידיים עובדות. לשם כך תוכנן ונבנה במקום כפר עובדים, שהלך והתרחב במשך השנים.

המארז יצטרף  לוויסקי טומאטין הקיימים כיום: ויסקי טומאטין סינגל מאלט 14 שנה, פורט פיניש – TOMATIN 14 Years Old, טומטאין לגאסי, טומאטין 12 שנה וטומאטין 18 שנה, הנמכרים בישראל ומופצים בכ- 49 מדינות ברחבי העולם.

את המארז ניתן למצוא ברשת חנויות טיב טעם ובחנויות האלכוהול בכל רחבי הארץ. מחיר מומלץ  לצרכן: 169 ₪ , אלכוהול בנפח : 40% .

מזקקת "טומאטין"שוכנת בגבול שבין ההיילנדס לספייסייד, ליד אינברנס בסקוטלנד. המזקקה הוקמה בשנת 1897, ולאחר שעברה שדרוג והרחבה לפני מספר שנים היא מייצרת כ- 2.5 מיליון ליטרים של ויסקי בשנה.

נמסר על ידי הסקוטית. צילומים: יחצ חול