מאלכסנדר ועד קרומבכר: בירות מומלצות ליום העצמאות

מארז עצמאות אלכסנדר

למה שלא תרשו לעצמכם לחרוג מעט משגרת הגו…ר או הק…רג, ולנסות כמה בירות בוטיק ישראליות או בירות יבוא כלשהן, ליום העצמאות? הנה כמה אפשרויות.

מדפי הבירה ברשתות השיווק הכשרות והכלליות (כמו מגוון הבירה בטיב טעם, למשל) חנויות היין והמשקאות עמוסים ומגוונים בשלל מותגים ומוצרים. אפשר בהחלט להתנתק קצת משגרת הבירות המסחריות הישראליות, ולצאת לחקור קצת את המגוון הקיים על המדפים: מבירות מזרח אירופאיות, שהאיכות שלהן השתפרה בצורה מדהימה בשנים האחרונות, ועד לבירות בוטיק של מבשלות קטנות ואיכותיות. לצד שפירא הירושלמית או מלכה מהצפון, שריגים או מבשלות ישראליות אחרות, תוכלו למצוא גם את הבאות:

המרווה והמרירה – White IPA, A. Le Coq

אייל חיטה בהיר, לבן, רב סוגי כישות ומרירות, עם 5.2% אלכוהול. מאוד מרווה, לא כבד והמרירות מאוזנת מאוד. יתאים במיוחד אם יהיה חם ביום העצמאות, וגם אם לא. הבירה מגיעה מליטא ונמכרת בחיות של חצי ליטר. אל תתפתו לשלם הרבה! הבירה נמכרת 3 ב- 22 ש"ח בוולדמן. אין שום סיבה לשלם יותר!

מארזי בירה אלכסנדר ליום העצמאות

בירה אלכסנדר מציעה מארז מעוצב וחגיגי במהדורה מיוחדת הכולל את ארבעת סוגי הבירה המובילות של המבשלה – בתוספת כוס זכוכית ממותגת במתנה. הבירות הכלולות במארז:

  • אלכסנדר בלונד, הבירה הנמכרת ביותר של מבשלת אלכסנדר, היא בירה בסגנון אייל אנגלי בהיר. קלה לשתייה, אם מקוררת היטב. 5.3% אלכוהול.
  • אלכסנדר אמברה, היא בירת אייל כהה, צבעה נובע משימוש בלתתים מיוחדים, קלויים יותר. המקבילה הטובה והמספקת הרבה יותר ללאגרים הכהים של המבשלות הגדולות. 5.7% אלכוהול.
  • חיטה ישראלית, היא בירת חיטה קלה ומרעננת. מבוססת במקור על חיטה משדות הנגב. מאוד פרחונית ונעימה – הבירה לכול, בעיני.  5% אלכוהול.
  • אלכסנדר גרין היא בירה בסגנון IPA. לבירה ארומה פירותית טובה מאוד. המרירות שלה והגוף הופכים אותה לאחת הטובות בסצנה הישראלית המסחרית יותר. 6% אלכוהול.

מחיר מומלץ לצרכן למארז המיוחד 50 ₪ | בחנויות יין וברשתות שיווק נבחרות ובאתר המבשלה, כמובן.

קרומבאכר פילס

מה יש לי עוד לומר על הבירה הזו? אחת מבירות הפילס הגרמני המסחרי הטובות שיש בשוק. מאוד מרווה, קלה וטעימה. שישייה של 330 מ"ל תעלה לכם כ- 35 ש"ח בהרבה מהמקומות, אבל פה ושם גם ב- 30 ש"ח במבצעי יום העצמאות.

בירות ג'מס

מפעל הבירה של ג'מס הוא כבר מזמן מפעל של ממש. המבשלה על סניפיה הרבים בארץ מעניקה חווייה כיפית של אוכל פאבים משודרג, בירה טובה וטרייה ואירוח שעד כמה שאני זוכר, מאוד אוהב את הלקוחות שלו. השוס למתקדמים היה ונשאר ה- 8.8% אלכוהול, אבל אם אתם באמת רוצים משהו לשתות ליד המנגל או לאורך הערב, לכו על הפילס או על ה- IPA של המבשלה. אפשר לרכוש בהרבה חנויות יין ואלכוהול, או ישירות באתר המבשלה.

ומי שלא אוהבים בירה?

שישתו יין לבן, או מבעבע. אפשר גם סיידר נחמד – סוואנה, למשל, הוא סיידר קליל ומאוד לא מחייב, שמתאים לכולם.