פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

בירה לף חדשה במחוזותינו, לקיץ: רובי

פעם, החיים היו הרבה יותר פשוטים. ל- Leffe היו שני מופעי בירה – בלונד וברון – ומי שלא רצה מאלה שתה גולדסטאר. היום יש להם פתאום לא פחות מאשר תשע תוויות (לא כולן בישראל), שרק אחת מהן היא בעלת אחוז אלכוהול בסיסי, של 5%. הבירה שלפנינו. כל שאר הבירות הן בעלות ריכוזי אלכוהול ממוצעים של 6.5% וצפונה, מה שהופך את המותג למותג של חורף.

לף רובי
ךף רובי (צילום יחצ)

לקיץ הנוכחי, קרלסברג – שהיא יבואנית לף לארץ – מביאה לכאן את ה- Ruby. בירה אדומה בעלת טעמי פירות, סוג של תשובה קלה יותר לבירות הפטל-אוכמניות של המתחרים מבלגיה. בהעדר ההוגרדן רוזה בישראל, הבירה הזו היא גם תשובה מצוינת לדרישה של נשים לבירות בטעמים מתוקים יותר, וקלות מבחינת אלכוהול.

זוהי בירה טובה, נקיה וללא טעמים סכריניים או טעמי לוואי שמאפיינים לא מעט מוצרים מסוג זה. היא מכילה 0.25% מיץ סמבוק – Elderberry – אותו פרי שמוכר לנו מהסמבוקה האיטלקית המתוקה. בנוסף, הוא מכיל תמציות טעם של תות, פטל, פירות יער שמזכירים אוכמניות (הקלברי) ותמצית ריח סיסם שחור.

אישית הייתי שותה את הלף רובי עם פלח לימון או משהו שיאזן קצת את המתיקות שלה. מצד שני, אם היא מקוררת מספיק, אפשר בהחלט לשתות אותה כמות שהיא.