לידיעת עולי צרפת חובבי הוויסקי: Sir Edward's עשה עליה

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

משהו קרה הקיץ עם הוויסקי: פתאום החליטו כל יבואני האלכוהול להעלות ארצה ויסקי חדש דווקא עכשיו. והחדשה האחרונה: Sir Edward's

לא אלאה אתכם עם הקומוניקט – פכים נבחרים ממנו אגזור ואעתיק בסיפא של הביקורת – ואגש ישר לעניינים:

אחד ממותגי הוויסקי הסקוטי היותר פופולריים בצרפת ובספרד מגיע לישראל, ביבוא חברת ספיריטים סחר –

סר אדוורדס
יש גם בבקבוק ליטר… צילום מאתר המותג.

האנשים הנפלאים האלה אמנם לא נתנו לכם את פרל הרבור, אבל את ואן גוך דווקא כן. ככה, רק שתדעו.

באשר לסר אדוורד'ס: מדובר במותג ויסקי ותיק, ששייך לתאגיד המשקאות ברדינה (ברדינט) הצרפתי; תאגיד שקיים כבר מאמצע המאה ה- 19. בקומוניקט יספרו לכם על אציל סקוטי שגילה את סוד האלכימיה של הוויסקי, או איזה בולשיט גמור בסגנון הזה, אבל למעשה זהו סקוטש צרפתי למהדרין:

אדוורד היה בנו של מייסד התאגיד – פול ברדינה – שב- 1891 יצר את המותג. הוא הוסיף לו את ה'אפוסטרופי אס' וליתר כבוד ויקר גם את התואר sir.

Bardinet עשוי להיות מוכר לחובבי הרום שביננו בזכות מותג נגריטה, וחובבי הוויסקי בוודאי מכירים כאן את ה- לייבל 5. מוצרים אחרים של התאגיד כוללים את וודקה פוליאקוף, ארמניאק סיינט ויוואן ואחרים.

התזקיק יוצר – אני לא יודע אם עדיין מיוצר שם – במזקקת Leith. לאחרונה התבשרו תושבי היבשת על כך שהמזקקה תתחדש במיקום חדש בפרברי אדינבורו, בליית' עצמה; מקום שהיה פעם לב תעשיית הוויסקי ובעיקר הבלנדד ויסקי.

היות ומדובר בבלנדד סקוטש, הוא מזוקק בסקוטלנד ומתיישן בה אבל בהיותו בלנדד (ולא סינגל מאלט) אפשר לבקבק אותו מחוץ לסקוטלנד, כפי שאכן נעשה כאן; סקוטש צרפתי.

מדובר בבלנדד סקוטש בסיסי מאוד, קצת 'קשה' אבל לא פחות טוב מג'וני אדום, נניח, וקצת מתקתק ממנו. בהחלט משקה נחמד למשקאות מעורבבים או פשוט כך, כמות שהוא, עם קצת מים.

המחיר לליטר בבריטניה הוא 21 ליש"ט.

מעניין מה ההימור שלכם לגבי מחיר בישראל, כיון שבשעות אלה אין לי עדיין מידע מוסמך.

עדכון: 16.7.2017, 09:52, הגיע המחיר:
79 ש"ח ל- 700 מ"ל
99 ש"ח לליטר.

ועד שתגיע התשובה: הנה הציטוט המובטח:

 Sir Edwards טומן בחובו סיפור עתיק שמגיע מסקוטלנד, לפיו אציל מקומי היה זה שגילה סוד אלכימי מסתורי ממנה הצליח לייצר את הגרסה הראשונה של וויסקי Sir Edward's. מאז הבטיח אותו אציל לשמור על המתכון הסודי מדור לדור כאשר הבסיס לאותו מתכון הוא טעם עשיר ויוצא דופן של וויסקי סקוטי אותנטי ואיכותי.

לא נגעתי.