להיט הברמצווה הבא: שיבאס 13

אני לא בטוח שזה בדיוק מה שיתאים לחתן השמחה, אבל נראה לי שהשיבאס 13 אקסטרה החדש בישראל בהחלט יכול לרשת את מקומו של ה- 12 המסורתי

'טמפו', היבואנים של שיבאס ריגל בישראל, הציגו את גרסת ה- 13 שנים אקסטרה, שהוצגה לפני כשנה בחו"ל. זהו שיבאס ריגל שהתיישן בחלקו יישון שכולו שרי אולורוסו חדש – מתחילה ועד סוף; לא פיניש ולא גימור, אלא הכול. לא כל הוויסקי – כלומר לא כל הבלנד – אבל חלק.

התוצאה היא כמובן ויסקי מתקתק יותר, שמזכיר קצת משמש או אפרסקים באף, יותר אולי מהסגנון הפרחוני הכל כך מוכר של שיבאס. הפה מזכיר קצת שוקולד חלב והסיומת טובה מאוד, קלה וטיפה מתובלת.

במקביל לוויסקי הזה, החברה הוציאה גם בלנד של 13 שנים בערבוב של חביות ויסקי שיפון (Rye) אמריקאיות.  בשיבאס הזה אהבתי את הנגיעה החמימה קצת יותר. נאחנו כנראה צריכים להודות לקורונה על הוויסקי הזה, כיון שעד כמה שאני יודע, הוא יועד במקור ל- Travel Retail, כלומר לשוק הדיוטי פרי. בסדרה הזו – 13 – יש גם חביות רום וטקילה שלא הוצגו בישראל.

סיכום שיבאס ריגל 13 אקסטרה

שני ביטויים יפים מאוד של הבית, שיכולים להתאים בקלות לחובבי ויסקי מתחילים. במחיר של 133 ש"ח לבקבוק בערך, ועם תווית יפה ומאוד לא שגרתית של Greg Gossel, זו אפילו קנייה לא רעה בכלל.