להזכירכם: תוויות יפות – מוכרות

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

בציר 2011, שהתחיל ו'נגרר' לאיטו, מסתמן כבציר מצוין. האם לא כדאי יהיה להקדיש לו תוויות יוצאות דופן? זה, במקום התוויות השחורות והשבלוניות לעיתים, שמציפות את מדפי ארצנו למרות שבארצנו עושים לעיתים עבודה מאוד יפה, בחרתי להביא הפעם תוויות יין ממקומות אחרים – ארצות הברית, ארגנטינה ועוד.

שימו לב שהגלריה הפוכה לסדר התוויות… sorry.

לא תמיד חייבים ללכת על קווים מודרניים מאוד: אפשר לקחת אלמנטים קלאסיים, ולעבוד איתם – למשל שני המלאכים, בתווית הפטיט סירה של High Valley, שמקורה בציור של Jacob DeBacker, אמן פלמי בן המאה ה- 16.  למרבה הפלא, יש כאן לא מעט הומור: בעוד המלאך האחד 'סוחב' את אשכול הענבים, וברור לאיזו מטרה, הרי שהמלאך השני נראה כאילו שהוא סובל, אחרי לילה או יום של סביאה יתרה…

מאוסטרליה מגיעה התווית של Pillar Red Box: משטח אדום, מודרני לכאורה, שמקורו בתיבות הדואר האנגליות הגבוהות והצרות. ולמה תיבת הדואר? לא רק בגלל הצבע האדום, הבולט, שיכול לצוד את העין מעל המדף, אלא יותר מזה: היקב האוסטרלי נקרא  Henry’s Drive, והכוונה כאן היא להנרי מאוד מסוים, שעיסוקו היה – דוור. האיש הפך לאייקון אוסטרלי, והופק אף בול לכבודו. היקב נמצא באתר מרכבות הדואר הישן של אוסטרליה, ומכאן החיבור: הבול – ותיבת הדואר. על יין אחר של אותו היקב מופיע שמו של הזן בקוד מורס, ושוב – החיבור למוטיב הכללי של היקב, רק מזווית שונה, ובתדמית אחרת לגמרי.

משחק ו-'FUN' הוא העניין בתוויות של Alta Vista, מארגנטינה. הרעיון כאן, אומרים המעצבים, היה שכל יין הוא קלף משחק, שאולי (ואולי לא) מתאים לזן שמרכיב אותו. היינות האלה מושכים את העין בזכות התוויות השנונות, המשחקיות והנטיה – במיוחד של חובבי יין – לאספנות.

התווית האחרונה – זאת של יקב Foppiano מקליפורניה – משלבת יפה את המספרים, עם רקע הסטורי- משפחתי. אלמנט צבע חזק וספרות ברורות יוצרים כאן מכלול יפה, בולט לעין.

בציר מוצלח לכל!