יתיר דרום אדום 2021

יתיר דרום אדום

יקב יתיר מציג את 'דרום אדום', הבלנד הבסיסי של היקב, לפסח 2023

'דרום' הוא משפחת יינות בסיסיים (entry level) של יקב יתיר ומהווים מעין מותג נפרד של היקב; משהו שמזכיר את הקונספט של 'חרמון' של יקב רמת הגולן. היינות עשויים מענבים מאזור יתיר דרום אדום 2021 יין לפסח 2023המחיה של היקב – נגב והר חברון – ואמורים לשקף את הטרואר של האזור הזה.

דרום 'אדום' הוא בלנד של לא מעט זנים, כולל מעט יין לבן – ויונייה – והאמת היא שבלי קשר לשאלת הטרואר, זהו פשוט יין טוב. יש בו משהו מרשים ורציני, עם הרבה פרי שחור מצד אחד, ומצד שני רעננות יפה, שהופכת את היין למאוד 'יין לאוכל'. בעיני זהו גם בלנד הרמוני מאוד, כאשר המרסלאן נותן לו הרבה עוצמה יפה, והוא גם אולי הזן היחיד שאני יכול להבחין כאן בתרומה הישירה שלו, מלבד אולי הויונייה.

המחיר הרשמי הוא 80 ש"ח לצרכן – בהחלט מחיר הוגן, שאומר שהמחיר בפועל הוא סביבות 75 ש"ח לבקבוק, אולי אפילו פחות במבצעי החג.

לשתות מקורר – 14-16 מעלות לטעמי (היקב מציע 15-17) והוא גם יין שנעים לשתות אותו ביום שאחרי. (91; לשתות – 2026)

וכפי שנמסר על ידי היקב:

יתיר דרום אדום 2021
יין אדום יבש המופק מכרמים מאזור רמת ערד, מצפה רמון ודרום הרי יהודה. היין מורכב מ- 39% שיראז, 19% מרסלאן, 14% זינפנדל, 11% מרלו, 8% טמפרניו, 5% מורוודר, 4% ויונייה. הזנים השונים עברו תסיסות קצרות ועדינות, רובם במכלי נירוסטה וחלקם במכלי בטון או מכלי עץ גדולים פתוחים. לאחר מכן התבגרו (היינות) כשבעה חודשים במכלי בטון ומכלי עץ גדולים (פודרים).

אחוז אלכוהול: 13.5%. צילום: איל קרן