יתיר בצל העלווה

יתיר

יקב יתיר משיק יין חדש, אדום, וכן בציר חדש ליין הגבוה שלו – יער יתיר – וליין השני, 'נחל יתיר' אדום, בציר 2020.

מזה כמה שנים שצוות יתיר עובד על יין חדש, שיהיה בעל סגנון שונה מזה של השנים האחרונות. ערן גולדווסר, היינן של היקב מיום הקמתו, מדבר על כך שבשנים הראשונות הוא התרכז ביצירת יינות שיגלו את האופי של אזור הגידול, שאותו למעשה איש לא ממש הכיר לפניו: היינות הראשונים של היקב – יער יתיר ו'הר עמשא' (ה- GSM) התפתחו מתוך העשייה ולא על פי רצון מוגדר כלשהו. היינות שבאו אחר כך – נחל יתיר – היו יינות שהוא מגדיר ככאלה שמפגישים בין אופי הזן והאזור, והיו יינות במינימום התערבות; יינות מבוססי סירה בעיקר, עם מעט זני רון או זנים ים תיכוניים.יתיר בצל העלווה 2020 (אייל קרן)

עכשיו בא רצון לעשות יינות שונים לחלוטין, שתיים יותר ונגישים, ועדיין איכותיים ובעלי מורכבות. יינות אלה, בתפיסה של ערן, כן דורשים התערבות, אבל לא כזו של עץ מרוכז, אלא עשייה מכוונת מאוד, dedicated למטרה הזו.

הזנים שנבחרו הם בעיקרם אותם זנים שלא בהכרח הצליחו בסיבוב היינות השני, ואלה הם זנים כמו סנסו, גרנאש ומורבדר. זנים אלה דורשים משטר גידול וצורת גידול שתאפשר להוציא מהם מורכבות וריכוז טעמים, ולא רק נפח ומשקל. לשם כך בחר גולדווסר לגדל את העבים בצורת גביע, כך שהגפן מקבלת יותר צל על עצמה ועל הפרי, מפתחת פחות גזע ובדים קבועים וצומחת במהירות ויוצרת פרי 'גדול'. מכאן בא שם היין – 'בצל העלווה'; עלוות הגפן שגדלה בצורת גביע.

מעבר לגפנים, שניטעו ב- 2017 ובציר 2020 הוא הבציר הראשון שלהן, גם עבודת היקב שונה: הבציר לא בהכרח מוקדם, כדי לייצר את אותו יין 'שתי', אבל מורכב, יש תסיסות במכלים פתוחים, בעץ גדול (פודר) ובבטון, וכדי לקבל רעננות ולא כל כך הרבה פרי סגול, נעשה גם שימוש בתסיסה באשכולות פתוחים.  ההתבגרות עצמה נעשית במכלים גדולים, למשך תשעה חודשים עד שנה.

התוצאה מעניינת" השוואה בין בצירי 2016, 2018 ו- 2020 מגלה הבדלים גדולים יחסית בין שלושה יינות, ששניים מהם היו בבחינת ניסוי (16/18) ולא נמכרים אלא ביקב ("חבית 80"). היין המוגמר – בצל העלווה בציר 2020 – הוא בלנד שחציו גרנאש וייתרתו היא 28% סנסו ואז חלקים שווים פחות או יותר של סירה וקריניאן.

על 30% אשכולות שלמים ובמכלים פתוחים, היין שמתקבל (190 ש"ח) הוא בעל חומציות מצוינת, דובדבנים ופטל באף ובפה, עם נגיעות 'שחורות' ואדמתיות. הטאנין מצוין – נוכח אבל לא נשכני – ומרגישים שהיין צעיר, אבל בהחלט מתאים כבר עכשיו לשתייה. בכוס מתפתחת מנטה טובה, ככל שהיין מתחמצן. (92; 2024-2030).

עוד השיק היקב את 'נחל יתיר 2020': 84% סירה, 11% קריניאן ו- 5% מורבדר. מאוד סגור בהתחלה, ואז נפתח יפה, עם ניחוחות של פטל טרי, וטעמי טבק ירקרקים, עדינים. הוא חומצי וטאני ומסתיים בטעמי סירה מעושנים. (91; 2024 – 2029).

יער יתיר 2020

שונה לחלוטין כמובן משני היינות האחרים, בהיותו בלנד בורדו, עם הרבה עץ חדש (25%). 38% קברנה סוביניון, 33% פטי ורדו, 17% מרלו ו- 12% קברנה פרנק, עושים כאן יין בעל ארומות וטעמים ירוקים מובהקים מאוד, שמתפתחים לאיטם לפירות סגולים, צעירים. היין, למרות היותו בחביות חדשות בחלקו, מאוד נעים והרמוני, רענן. בשום מקרה לא מרגישים בטעמי קליה או עץ 'חדש', אלא פרי. כל היין עטוף בטאנין מרוכז ונוכח, אבל מעודן ולא 'חולי' או ירוק. (93; 2025 – 2035).

צילומים: אתר יקב יתיר; אייל קרן.