יקבי עמק האלה: 32/35 ועוד חדשות

אודי קפלן ולין גולד מציגים שלושה יינות חדשים, כולל בלנד שהוא מחווה לטרואר המקומי

עמק האלה שרדונה 2011
היין הוא שילוב (מוצלח) של ענבים מכרמים שונים, שמרים טבעיים ומתורבתים ושימוש בנירוסטה ובסוגים שונים של חביות לתסיסה והתיישנות. חלק מהיין עבר תסיסה מלולקטית, וחלקו לא, ובסך הכל עבר התיישנות של 13 חודש בחביות.

זהו השרדונה הראשון של לין גולד, שהצליחה ליצור כאן יין נעים מאוד, קצת קרמלי-סוכרייתי ומתקתק בפה, אבל עם חמיצות טובה ומאוזנת. המיד פאלט קצת שמנוני ומעט טאני, אולי בזכות החמיצות. אפשר לשתות כבר עכשיו, ואפשר גם בשנה הבאה.  (89 ש"ח)

32N35E - עמק האלה ויניארס צ'וייס חדש. (צילום: אייל קרן)
32N35E – עמק האלה ויניארס צ'וייס חדש. (צילום: אייל קרן)

עמק האלה קברנה סוביניון 2008
מכיל גם 10% סירה ו- 5% מרלו. זהו יין מאוד מודרני, יחסית לעשייה של דורון רב הון ולמה שהתרגלנו מהיקב. באף ארומות "סגולות" (סיגליות, פטל), והוא מעניין, אם גם קצת מהודק; יש בו ירקרקות קלה ומרירות של שקדים. הפה מאוד טאני, עם חמיצות מצוינת. הפה בינוני-מלא, מפוקס מאוד ומדויק. האלכוהול מאוזן והמכלול נעים וטוב. זהו יין צעיר, מרוכז וטוב, שנמצא בתחילת הדרך.  (99 ש"ח בלבד)

עמק האלה VC 32/35 בציר 2008
סוג של מחווה לאזור בו נמצא היקב והאזור שלנו בכלל: ציון הקורדינטות. אודי קפלן ציין שהביטוי הזה היה מועמד פעם לשם היקב, ולא נבחר. עכשיו הוא משמש לבלנד הזה, שבו סירה, פטיט סירה ומרלו, משלושת הכרמים של היקב.

היין מאוד מאוד חלק. היקב משתמש במילה 'דרמטי' כדי לתאר אותו, ויש בו משהו כזה, באמת: הרבה חדות ועצמה, עם אלגנטיות, באופן שבו הוא מחליק בגרון. יש כאן קצת בשרניות והכל יושב יפה בפה, בלי חורים בפאלט או חסרים שונים ומשונים. הרבה תיבול וחמיצות והרבה "תביאו עוד". (210 ש"ח)