יקבי כרמל מקימים חברה ליבוא משקאות אלכוהוליים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

יקבי כרמל וחברת מיקי יינות מקבוצת "יין בעיר" חתמו על הסכם במסגרתו יקימו חברה משותפת לייבוא משקאות אלכוהוליים, במבנה בעלות של 60% ליקבי כרמל  ו40% למיקי יינות. לתוך החברה החדשה תצורף פעילות היבוא הקיימת של חברת מיקי יינות. החברה החדשה תיקרא משקאות הברון

הודעה מטעם יקבי כרמל:

ארז פז, מנכ"ל יקבי כרמל: "ההחלטה להרחיב את סל המוצרים שלנו לקטגוריות האלכוהול ומשקאות חריפים היא צעד נוסף ביישום האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה. בתחילת 2016 השלמנו השקעה אסטרטגית בבניית מרכז לוגיסטי ומפעל ביקבוק חדשני, המשוכלל ביותר בענף היין בישראל, על שטח של כ- 30 דונם באלון תבור. בנוסף בסוף השנה יועתקו משרדי החברה ומרכז הפצה האזורי לאיזור התעשייה הצפוני בשוהם,  על מנת לסגור ולפנות סופית את היקב הישן וההיסטורי בראשון לציון. צעדים אלו מאפשרים לנו להתייעל משמעותית בייצור, באיחסון ובהפצה, וכמובן  להגדיל את מגוון המוצרים לשוק הישראלי, הן בעולם היין והן בקטגוריות חדשות כמו מוצרים בקטגוריות האלכוהול".

שוק האלכוהול בישראל מבוסס בעיקר על ייבוא של מותגים בין לאומיים מובילים מחו"ל, ללא ייצור מקומי משמעותי, ומרוכז במספר קטן של קטגוריות עיקריות, בהם תתרכז חברת היבוא החדשה משקאות הברון, בשלב הראשון. השוק הישראלי נמצא בצמיחה מהירה ב 3 השנים האחרונות, ויקבי כרמל מתכוונים להיות לקחת חלק בצמיחה זו, עם כלל מערך המכירות ההפצה והשיווק העצמאיים  שיש ליקב.

חברת מיקי יינות מביאה לשותפות את היתרונות שלה ובהם: הניסיון שצברה בייבוא, ההיכרות שלה עם השוק והצרכן, באמצעות מדפי רשת חנויות יין בעיר ב 20 שנים האחרונות והאפשרות לקצר את זמן ההגעה לשוק.

"המהלך תומך את האסטרטגיה העסקית שלנו ומשתלב היטב עם סדרה של פעולות נוספות שאנו צפויים לבצע בעתיד", סיכם פז.