יקבי ברקן: פלדשטיין ולהט מצטרפים כמנהלים מקצועיים

אבי פלדשטיין, איתי להט

יקבי ברקן הודיעו היום על צירופם של הייננים אבי פלדשטיין ואיתי להט לצוות היקב, כמנהלים מקצועיים, לצד היינן הראשי, אוליבייה פרתי.

המהלך הוא מהמשמעותיים ביותר בעולם היין הישראלי בשנים האחרונות כפי שאני רואה אותו, מאחר ולשלישייה הזאת יש יכולת מוכחת ומשמעותית בכל האספקטים של ייצור יין: מייצור יין ארטיזנלי מאוד מוקפד וכמעט 'פילוסופי', דרך ידע ויכולות טכנולוגיות בייצור יין מודרני מסוג שאיש לא מחזיק בהן בארץ, היכרות שאין שניה לה עם איזורי היין בישראל – כולה – ועם מגוון כרמים גדול, ועד יכולות ניהול ייצור יין בכמויות גדולות, ביקב של מיליוני בקבוקים. השילוב הזה, אם אכן יצליח להיות סינרגי, עשוי להועיל ל'ברקן' באופן שיכול להקפיץ את היקב למקום הראשון בארץ, ולא רק מבחינת כמויות. ההבטחה בהחלט גדולה, שכן אין היום בישראל צוות כל כך בכיר ומנוסה ביקב אחד.

עכשיו נשאר לראות כיצד ישפיע – אם ישפיע – המהלך על אופי היינות של היקב הגדול בישראל, שכן גישתם של כל השלושה – כל אחד במידה כזו או אחרת – היא לייצור יינות שונים מאוד מזה שהיה נהוג ב'ברקן' עד היום.

עידו לוינסון, מי שהיה היינן הראשי של 'ברקן' ולפני כשנה וכמה חודשים מונה למנהל המקצועי הקודם (משרה שלא הייתה קיימת קודם לכן), יצא לאיטליה ויחלק את זמנו בין ארץ המגף וישראל.

ברקן נכנסה לשותפות ביקב פלדשטיין לפני כמה שנים, ולאחרונה גם ביקב להט. לאוליבייה פרתי מותג יין משלו גם כן, שמתמקד בייצור ביו דינאמי.

צילום: ניאו מדיה (פלדשטיין); אתר 'להט'.