יינות פורטוגלים חדשים מבית ישרקו

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מגוון של יינות שולחניים, שרי ויינות מחוזקים, מבית חברת סוגרפה, הנחשבת כיצרנית היין הגדולה בפורטוגל ומשווקת ל-57 מדינות ברחבי העולם. כל היינות במחירים שווים לכל כיס

ושני הפייבוריטים שלי – בתחילת הרשימה:

סילק אנד ספייס – יין אדום יבש, עשוי מענבי טוריגה נסיונל, אליקנט בושה, באגה וסירה. היין בצבע סגול עמוק. הארומות מזכירות תבלינים חמים ופירות שחורים מבושלים, עם נגיעות של וניל ומוקה. הטעמים עשירים עם סיומת חלקה. תווית בקבוק היין היא מפה של 'דרך הבשמים' , אחת מדרכי המסחר המרכזיות בעת העתיקה,  מחווה לדרך התבלינים שנוצרה ע"י הפורטוגלים במאה ה- 15, המקשרת את אירופה עם אסיה. היין מתאים מאוד לבשרים על האש, פיקניקים של קיץ ועוד. מחיר לצרכן: 69.00 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 17-15 מעלות.

פלנאלטו ריזרבה – יין לבן יבש, מורכב מ-7 זני ענבים מקומיים. יין אלגנטי ורענן, בעל צבע בהיר עם ניואנסים ירקרקים. ארומה בעוצמה טובה, עם תווים של פירות לבנים וטרופים, רמזים להדרים ולפרחים ונגיעה של מינרליות. מתאים מאוד למנות דגים שונות, למגוון סלטים ולבשרים לבנים. אפריטיף קיצי משובח, אם מוגש בטמפרטורה נמוכה. מחיר לצרכן: 65 ₪ מומלץ להגשה בטמפרטורה של 6-8 מעלות.

גראו וסקו אדום – יין אדום יבש, מענבי טינטה רוריז, טוריגה נסיונל, ז'אן, אלפרושיירו. יין קליל ואלגנטי בעל צבע אדום – אודם וארומה עזה, עם רמזים לדובדבן ושזיף. מותאם לצריכה יומית קייצי וקליל, מתאים לארוחות צוהריים קלות, למגוון דגים ובשרים לבנים על האש, לגבינות שונות. מחיר לצרכן: 35.00 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-14 מעלות.

גאזלה ויניו ורדה לבן – יין לבן, יבש. עשוי מזני הענבים לוריירו, פדרניה, טראז'דורה, אזאל. בצבע לימוני צהוב בהיר מאוד, עם בעבוע קל שמשפר את הארומות שלו, טעמיו ורעננותו. היין ארומטי וסוחף.  שילוב של פירות הדר, נגיעות טרופיות וחומציות רעננה עם מתיקות קלה שמוסיפה לאיזון שלו. אידיאלי עם ארוחת סלטים,  מנות דגים קלות וכאפריטיף. מחיר לצרכן: 35.00 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 6-8 מעלות.

אזוודו אלבריניו ריזרבה – יין לבן, יבש, עשוי מזן ענבים אלבריניו. בצבע שקוף-זהוב. ארומטי מאוד, עם ריחות פירות בשלים ופירות קיץ, כמו נקטרינות ומשמשים, פירות טרופיים, כמו מנגו, ותווי פרחים לבנים. ליין חומציות משולבת היטב ונוכחות ארומטית. היין גסטרונומי במיוחד. מתאים לפירות ים,  מנות עם פרמזן, שהטעם המלוח משתלב בצורה מושלמת עם חומציות היין. מחיר לצרכן: 55.00 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 10-12 מעלות.

פריירה פורט רובי –עשוי מזני ענבים טוריגה פרנקה, טינטה רוריז, טינטה אמרלה, טינטה ברוקה וטינטה קאו. היין בצבע אודם אינטנסיבי וארומה עזה המזכירה פרי בשל מאוד, עם איזון דק בין מתיקות וטאניניות, המעניקים לו מאפיינים ייחודיים. מתאים לכל מטרה ואירוח. מצוין עם גבינות עשירות, קינוחי שוקולד מגוונים ועוגות פרי או שמנת. מחיר לצרכן: 59.00 ₪. אלכוהול: 19.5%, מומלץ להגשה בטמפרטורה של 14 – 16 מעלות.

פריירה דונה אנטוניה פורט ריזרבה טוני – עשוי מזני ענבים, טוריגה פרנקה, טינטה רוריז, טינטה אמרלה, טינטה ברוקה וטינטו קאו. היין בצבע אדום עם גוונים שמעידים על זמן ההתיישנות שלו בחביות הבית. הארומה עשירה מאוד, בעל פירותיות בשלה ופרחוניות. הטעם פירותי ומלא, מרוכז ואגוזי ובעל סיומת מעודנת. היין נקרא על שמה של דונה אנטוניה, אשר במאה ה- 19 הנחילה לבית את המסורות עליהן נשען עד היום. היין מתאים למנות ראשונות ומתאבנים, כמו גם לעוגות וקינוחים מתוקים שונים או כשלעצמו. מחיר לצרכן: 95.00 ₪. 20% אלכוהול, מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-12 מעלות.

שרי פדרו חימנז – שרי מזן ענבים פדרו חימנז. בצבע מהגוני מלא, שמקורו בתהליך ההתיישנות שלו בשיטת הסולרה. הארומה והטעם מזכירים ניחוחות וטעמים של פירות יבשים כגון צימוקים, דבלים, תמרים ופירות אחרים. הסיומת מתוקה ומעודנת. היין מתאים לקינוחי שוקולד ופירות חומציים שונים – תפוזים או תפוחים. על קרח, זהו כמעט קינוח כשלעצמו. מחיר לצרכן: 79.00 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 20-10 מעלות.

נמסר על ידי 'ישרקו'