יינות מומלצים פסח 2024

קריניאן נחל תנינים 2021

רשימה קצרה ועניינית של יין ישראלי לפסח 2024, ממגוון יינות שטעמתי לאחרונה וממש לפני החג. אני עשוי – או עלול – לעדכן עוד את הרשימה, במהלך הימים שלפני החג.

להט לבן 2022
מאוד 'לאוכל'. עשיר ויחסית טרופי (ליינות קודמים מתווית זו של איתי להט). אוהבי הוויונייה ימצאו כאן הרבה ממנו. היינות האלה מתיישנים היטב.

סוסון ים רוסאן 2022 (חבית יחידה)
פירותי, עשיר. עשוי היטב. יש בו משהו אגוזי, על רקע של תפוזים. אין הרבה מהיין הזה, וחשוב לאתר מוקדם ככל האפשר. אפשר לשתות כבר עכשיו או לחכות.

טפרברג שרדונה אסנס 2022
יין מאוד נעים, גם אם על צד העץ. הוא טרופי יחסית, ומורגש ששהה על משקעיו בכך שהוא יחסית בעל גוף ויש בו שמנוניות קלה. הסיומת טובה ועגולה.

כישור לבן 2023
מהבצירים הלבנים הטובים ביותר של היין הזה. אפריטיף מצוין ומאוד פירותי.

טפרברג אינספייר 2021 (בלנד בורדו)
בלנד בורדו קלאסי של קברנה סוביניון, מרלו, פטי ורדו וקברנה פרנק. מאוד 'שתי' וגם מאוד מתאים לאוכל. הוא מעט ירקרק, אבל לא באופן שמחביא או מכסה על טעמי פרי אדומים.

בן חיים סנה טרדישן 2019
בסגנון הבית – 20 חודשים בעץ מעורב – אבל יחסית קל. בלנד בורדו עם פטיט סירה. לקרר מעט (16 מעלות) ולהגיש עם אוכל קל יחסית.

כישור קברנה פרנק 2022
יין מקסים. מאוד הרמוני ויפה. קלאסיקה של פרי אדומם טרי וגוונים ירקרקים עדינים. אם מצאתם מורבדר (2021) של אותו יקב – גם כן יין הרמוני מאוד, ועל הצד הפרחוני.

דומיין סרור קלוד סרור 2023
קברנה, סירה, מרלו ופטי ורדו. מאוד 'טעים': פרי אדום, מתובל. חומציות מצוינת. אפריטיף טוב מאוד או למנות ראשונות. בנוסף ליינות אחרים, ליקב יש גם סירה טוב מאוד ויין לבן באותה סדרה.

יתיר בצל העלווה 2022
כתבתי על היינות האלה ('בצל העלווה') באריכות מה כאן, אבל היקב השיק סדרת יינות נוספת, והיא נקראת 'חלוץ'. שווה לטעום את השנין-בלאן-רוסאן מהסדרה הזאת ואת הקברנה פרנק. שני יינות טובים מאוד.

פלדשטיין שמש 2021
גרנאש, סירה וארגמן: חלק על אשכולות שלמים, חלק בבטון וחלק באמפורות… יין אדום ישראלי עם 12.5% אלכוהול שמשחק בין משהו אדום ללבן. פלדשטיין בכלל – ראו גם כאן.

כרמל Single Vineyards קריניאן כרם נחל תנינים 2021
כל השם הארוך הזה מתאר קריניאן מסביבות רמות מנשה על קרקע שמאופיינת בקירטון רך יחסית, אטום; הכרמים נותנים יבול מאופק. בציר ידני, תסיסה בנירוסטה ואז חביות ל- 16 חודשים. פרי שחור, כהה, מתובל. כל היין הזה 'עמוק'. יין חדש, שיוצא שהוא מהיותר טובים בסדרה – המצוינת ממילא.

צילום: איל קרן.