יינות לראש השנה

במהלך השנה האחרונה סיקרתי די הרבה יינות. מכל אלה, ומכמה יינות חדשים, שיצאו ממש לפני החג, נאספה רשימה חביבה

אני לא נותן מחירים, כי ערב חג היא הזדמנות לכולם לחפש מציאות והמחירים קבועים בערך כמו ההחלטה מתי לתקוף בסוריה. אם בכלל. אולי.

בנימינה רוסאן ריזרב 2012

סוסון ים ג'יימס 2012

דלתון סוביניון בלאן ריזרב 2012

ספרה סוביניון בלאן 2012

ברבדו רוזה 2012
יין רוזה ראשון ליקב הבוטיק הוותיק. אהבתי מאוד את היין – קצת פחות את המחיר, 92 ש"ח. זהו רוזה מאוד נעים, טעים מאוד וקל לשתיה. הבקבוק חוסל בזריזות ראויה לשבח.

רמת הגולן גמלא השמורה קברנה סוביניון מרלו 2012
היין הזה (כ- 70 ש"ח) הוא בדיוק לשולחן חג שרבים בו המוזמנים, והוא מתאים מאוד גם לשתיה של יום-יום. הרבה פרי, גוף טוב ובלי להסחף למתיקות או בשלות. יחד עם הקצרין שרדונה יש כאן צוות מצוין.

רקנאטי קברנה סוביניון 2012
עוד קברנה סוביניון משובח שלא נסחף לבומבסטיות 'עצית' ועדיין נותן תמורה למחיר לעת חג. דובדבנים וקאסי באף. מתקפה חלקה מאוד, פה יחסית טאני ומתובל. חמיצות טובה ומרשימה וכל זה אחרי יום במקרר. יופי!

הרי גליל יראון 2010

הרי גליל אלה 2010

ויתקין קריניאן 2010
ליין ארומות פרחים מוכרות משל היקב. הרבה יסמין וכל מיני פרחים אחרים. אנשים ירחרחו ויגידו "אההה…" . הקריניאן הזה מצדיק את המוניטין שלו היטב: חמיצות בינונית, יין רך, בסופו של דבר, עם סיומת ארוכה ומתובלת וקצת עיצית בכל זאת. אפשר גם בשנה הבאה, אבל לא רחוק יותר, בבקשה.

אמפורה מקורה קברנה סוביניון 2008
פרי כבד, מלווה בהרבה עץ אמנם, אבל עדיין אלגנטי. טאני מאוד-מאוד, ואני ממליץ, אם אתם הולכים על היין השנה, להעביר אותו לקראף ולא פעם אחת. חריף ומתובל. לחובבי הדואו פפיקיאן-רולאנד? כן, אבל לא בלבד.

עמק האלה VC 32/35 בציר 2008
ואם אין לכם 200 ש"ח, לכו על הפטיט סירה 2009 של האלה – יופי של יין!