יינות בורדו בהצעה מיוחדת לקוראי המרקקה היומית

שני יינות בורדו (מדוק) שמיובאים לישראל, עכשיו בהצעה מיוחדת לקוראי 'המרקקה היומית':  Château Tour Seran בציר 2006 ו- Château Haut Condissas, בציר 2005, במחירים שלא יחזרו

אתם מוזמנים לנסות וליהנות משני יינות בורדו, שהובאו ארצה בכמויות קטנות על ידי חנן שחף.

חנן, חובב יין מושבע, טעם את ה- Tour Seran במסעדת האטלייה של ז'ואל רובושון – שם היין הוא 'יין הבית', ומשם נסע לביקור ביקב. מפה לשם, החליט, למרות שזה לא עיסוקו, להביא שנים מהיינות ארצה, ביבוא כמעט מחתרתי/אישי. שני היינות מוצעים עכשיו במכירה בשישיות, במחירים שווי ערך לאלה שהם נמכרים בחו"ל.

שני היינות המוצעים: טור סראן ולה קונדיסס – הקליקו להגדלה

Château Tour Seran בציר 2006

היין קיבל ציון 89-91 טנטטיבי של פרקר (לפני מכר את העסק שלו), וציונים מצוינים מפרסומי יין שונים בצרפת ומחוצה לה. טעמתי את היין, ובמחיר הנוכחי (150 ש"ח לבקבוק, במקום 200), הוא מהווה תמורה מצוינת. מבנה מצוין, מורכבות טובה ומודרניות שתטעם היטב לחיך הישראלי. שנה בחביות חדשות, אבל התחושה לא עמוסת-עץ. אפשר לשתות עכשיו או לשמור לפחות שנתיים-שלוש. הבלנד הוא בעיקר מרלו – 65% והיתר קברנה סוביניון, קברנה פרנק ופטי ורדו. היין הוא כאמור יין הבית של ז'ואל רובושון בכל המסעדות שלו.

פרטים נוספים כאן.

זמן בציר… מול השאטו

Château Haut Condissas, בציר 2005

היין זכה לתשבוחות רבות, ובטעימות עיוורות של ה- Grand Jury Europeen הוא עובר ללא קושי את הגדולים שביינות בורדו, כולל יינות מסווגים מהשאטואים הגדולים ביותר: אפשר לראות כאן את לוחות הטעימות. היין עובר תסיסה בחבית, התיישנות בחביות קוניות למשך 18 חודש (עץ צרפתי חדש). אדמתי, עם תערובת של פירות אדומים. אפשר לשתות גם בעוד שלוש-ארבע שנים, אבל אין סיבה לחכות: היין פירותי וטוב כבר היום.

240 ש"ח לבקבוק משישיה (במקום 330 ש"ח). מחיר ממוצע ב- Wine Sercher הוא 234 ש"ח, לא כולל הובלה ומיסים.

נקודה אחרונה: לי אין אינטרס כספי בעניין. להזמנות, דברו עם חנן שחף – 052.2761323.
hanan שטרודל roshtov.com