יין כרמל לפסח: וולקנו – בסדרת הכרמים היחידניים

יינות כרמל וולקנו

יקבי כרמל מרחיבים את סדרת הכרמים היחידניים שלהם – Single Vineyards – עם שלושה יינות חדשים: שניים אדומים ויין לבן אחד

יקבי כרמל מרחיבים את מותג יינות הפרמיום Carmel Signature, מותג יינות העילית של יקבי כרמל, ומשיקים יינות חדשים בסדרת Single Vineyards.

הרעיון בסדרת הכרמים היחידניים הוא זיהוי של כרמים שמהם ניתן לבצור פרי שהוא לא רק איכותי במיוחד בצורה עקבית, אלא גם כזה שמביא לכדי ביטוי טרואר ייחודי, מובהק. כרמים אלה מקבלים טיפול מיוחד על מנת להגביר את הזהות ה'אישית' שלהם.

תחת סדרת Single Vineyards, השיקו כרמל תת-סדרה חדשה, תחת השם Single Vineyards Volcano – מדובר בסדרה המתמקדת ביינות המבוססים על גפנים שנטועות בקרקע וולקנית געשית מכרם נחל אביתר שבגליל העליון וכרם תל מחפי בעמק הבכא. אדמות וולקניות נחשבות לבעלות ייחוד בהיותן לעיתים קרובות פוריות מאוד, מנקזות ומחלחלות היטב. בעולם יש כבר לא מעט 'שיח' על אודות כרמים וולקניים, ודי להזכיר (מחוץ לישראל) את איי הים התיכון ומזרח האטלנטי.

סדרת כרמל Single Vineyards Volcano כוללת שני יינות חדשים:

קברנה סוביניון 2019 מכרם תל מחפי

יין אדום יבש, המופק מענבי קברנה סוביניון שנבצרו מכרם תל מחפי, הנטוע בגובה של 1,000 מטר מעל פני הים וממוקם ליד הר געש קדום. הכרם מתאפיין באדמה וולקנית פורייה, מחוררת, מנוקזת ומינרלית, המספקת לגפנים חומרי הזנה רבים, ובעלת יכולת גבוהה לאגירת מים בחורף ושחרורם באופן הדרגתי במהלך עונת הגידול. היין התיישן 18 חודשים בחבית עץ אלון. ליין יש גוף מלא, מרשים. הוא מתובל והיטב בתבלינים חמים ומעטפת העץ עובדת היטב עם הפרי הסגול-שחור. 15% אלכוהול. מומלץ לקרר יחסית (14 מעלות). (90)

מרלו 2019 מכרם נחל אביתר

יין המופק מענבי מרלו מכרם נחל אביתר, הממוקם באזור הגליל העליון, על מורדות הר הגעש דלתון, אחד מהבודדים בגליל, בגובה של 820 מטר.  בהשוואה לקברנה סוביניון, כאן מדובר על יין בעל מבנה הרבה יותר "פתוח" ואוורירי-פרחוני. חובבי הזן ומי שרוצים להרגיש שיש הבדל בין המרלו שהם שותים, ליינות קברנה סוביניון, בהחלט ייהנו מהיין. (91)

בנוסף ליינות אלו, הושק יין נוסף בסדרת Single Vineyards:

שרדונה 2021 מכרם תל מחפי

יין לבן יבש המופק מענבי שרדונה שנבצרו מכרם תל מחפי אשר בעמק הבכא, בצפון רמת הגולן בגובה של כ-1,000 מטר מעל פני הים. ליין מבנה מצוין וחומציות מאוזנת. הרבה הדרים, אבל לא פחות מזה גם ניחוחות טרופיים טובים. (90)

צילום: איל קרן