יין לפסח: כישור מורבדר 2021

כישור יין לפסח

מורבדר או מורוודר – איך שלא תכתבו את שמו – הוא זן שמתאים מאוד לפסח. היין הזה, של כישור, מתאים עוד יותרהמורבדר, "פניו בשמש החמה אך רגליו במים". זהו זן שאוהב אור ושמש, אך גם מים והשקייה מספקת, כדי להעניק לענבים שלו את מלוא צבעם וטעמיהם. בארץ ובאזורים רבים בעולם כישור מורבדר 2021החדש והלא כל כך חדש, מורוודר מעורבב לעתים קרובות עם זנים אחרים כמו גרנאש וסירה בבלנדים של "GSM" בסגנון הרון, באוסטרליה ובארצות הברית. בממסכים האלה המורוודר מספק לעתים קרובות צבע, פרי ומבנה טאני שישלים את הגרנאש הפירותי ואת הסירה, הנחשבת לרכיב האלגנטי. בפרובאנס וברון הוא גם משולב לפעמים עם סנסו וקריניאן ליצירת יינות שולחניים אדומים ורוזה.

יש בו משהו מאוד ספרדי, עסיסי ומלא אור; מקורו הוא גם ככל הנראה שם, אחרי שהוא לספרד על ידי הפיניקים. מספרד הוא נדד לרוסיון ומשם לפרובנס ולחבל הרון. הפילוקסרה חיסלה את הנוכחות שלו באירופה, וכאשר חזרו לשם שתילים אמריקאים, התגלה למגדלים הצרפתים שלא כל המטרו שקנו (שמו הספרדי-אמריקאי של הזן) היה אכן מורבדר, והיו בין השתילים הרבה כאלה שהיו למעשה זנים אחרים.

קצרה היריעה מלדבר על ההיסטוריה של הזן, שבארצות הברית שימוש לייצור יינות בסיסיים, עד שבאו ה- Rhone Rangers והחיו אותו. מה שמשנה לענייננו הוא מה שמתגלה הזן הזה, כאשר מטפלים בו היטב ועושים ממנו יינות ראויים: הוא עז צבע וטעמים, יש לו שלד מצוין ופירותיות-פרחוניות מקסימות. אם בוצרים את הענבים בזמן, לפני הם מפתחים טעמי שזיפים שחורים וקומפוט (הסיבה שבגלל אוהבים אותם ליינות קינוח, באוסטרליה), מקבלים מהם יין מאוזן, עם ארומות אדמתיות-חייתיות. זהו מעין סירה עוצמתי, שבא ללא דביקות.

כישור מורבדר 2021

באמת כל מה שאני יכול לבקש מיין מהזן הזה: איזון מצוין של חומצה – רעננות פרי טובה – ארומות וטעמים בשרניים-מעושנים, ופרחים קלים. כל אלה עטופים בדיוק במידה הראויה של שימוש בעץ ותיבול מפולפל. זהו יין שיתאים למנות הראשונות של הסדר בנוסח אשכנזי, כמו גם למנות עיקריות כבדות יותר, בשר אדום לסוגיו, טלה ועוד. (91) לשתות – 2030.

מחיר – 95 ש"ח; קנייה מצוינת.