יין ליאור: יין מיוחד על שם ליאור זיו

במלאת עשור לנפילתו של ליאור זיו: ממסך של קברנה ומרלו שמיוצר ביקב קדש ברנע ויוצא למיכרה ב'וינו סיגאר' בכמות של 1,000 בקבוקים בלבד

ליאור זיו נפל בגיל 19 וחצי באפריל 2003  ברפיח במהלך תיעוד פעילות מבצעית כצלם דובר צה"ל. כדי להנציח את זכרו, פנה אביו דוד זיו ליקב קדש ברנע, במטרה ליצור יין על שמו.

ליאור זיו הי"ד (צילום באדיבות המשפחה)
ליאור זיו הי"ד (צילום באדיבות המשפחה)

ליאור אהב מאוד את ארץ ישראל, ערכיה ונופיה. לדברי אביו יקב קדש ברנע היה הבחירה הטבעית עבור ליאור כיון שהוא מייצג אופי מדברי וציוני ומתחבר היטב לערכים שהיו לליאור, לאהבתו לארץ ישראל ולאהבת החיים הטובים שלו.

מהיין יוצרו 1,000 בקבוקים מבציר 2010. היין יימכר  בחנות 'וינו סיגר' שבקניון עזריאלי, במחיר 69 שקלים.

חנות היין, הסיגרים והשוקולד, וינו סיגר, נמצאת בקניון עזריאלי בתל אביב ונחשבת לחלוצת חנויות היין

יין ליאור
יין ליאור

הממוקדות נישה בתחום. החנות פועלת מאז 1998 וצברה לעצמה מוניטין של חנות מיוחדת עם אוירה מקצועית ורמת שירות גבוהה. לפני כשנתיים נרכשה וינו סיגר ע"י דוד זיו, בעל ניסיון עשיר בתחום היין ומי ששימש בעבר כמנכ"ל יקבי כרמל ואחראי על הובלת מהפכת האיכות בתחום היין בארץ.

מעצבת התווית היא נילי מוזר, אשר הצליחה לקלוט את הצבעוניות והאור של ליאור ולהעבירה לתווית היחודית. היין הינו  בלנד המכיל 70% קברנה סוביניון ו-30% מרלו. הענבים נבצרו ממיטב החלקות ברמת הנגב. היין יושן שישה חודשים בחבית עץ אלון, והוא יין אלגנטי ומאוזן המאופיין בארומות של פרי בשל וחמיצות נעימה.

הצילום היה אהבתו הגדולה של ליאור, נער צעיר ומלא תאוות חיים, שהמצלמה הייתה לסימן ההיכר שלו, ליאור  ראה הכל דרך עדשת המצלמה שלו. הישירות של צילומיו אשר הצליחו ללכוד רגעים קטנים וגדולים  מפיחים בצילומיו חיים ועוצמה ייחודית.

www.liorziv.co.il