יין בעיסת נייר?!

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

חזיז ורעם: יצרן אנגלי מציע בקבוקי יין שעשויים מ… נייר ממוחזר

לא, זאת לא טעות: GreenBottle, יצרן של מוצרי אריזה עשויי נייר וידידותיים לסביבה, מציע עכשיו גם בקבוקי יין שעשויים מעיסת נייר. באתר האינטרנט של החברה, ובדף הפייסבוק שלה, מספרים היצרנים שהם מכרו כבר 100,000 בקבוקי חלב עשויים בטכנולוגיה שלהם. האם זה משהו שמתאים לבתי ספר או מחלבות קטנות, או משהו שאפשר להכניס לייצור סדרתי, בכמויות הדרושות לעולם היין?

'ליין יש טעם של קרטון..." בקבוק יין חדשני, עשוי עיסת נייר. צילום: יחצ

הבקבוקים, שיהיו זמינים ככל הנראה כבר בתחילת השנה הקרובה, מכילים lining של פלסטיק, שמונע כמובן את הדליפה של היין מהבקבוק. עובי הפלסטיק הזה הוא כשליש מזה של בקבוקי PET רגילים, ובכל מקרה הוא ניתן למחזור.

היצרן, שייצר עד היום בקבוקי חלב תחת הקונספט הזה, מסביר שבקבוקי היין עשויי הנייר שלו ניתנים למחזור: הסגירה היא סגירת הברגה – פקק אלומיניום. כאשר מסיימים לשתות את היין, חותכים או פותחים את הבקבוק לאורכו. מוציאים את בקבוק הפלסטיק, וזורקים כל רכיב לפח המתאים.

משקל הבקבוק הוא 55 גרם בלבד – כ- 10 עד 12% ממשקלם של בקבוקי זכוכית מקבילים, והיצרן אומר שיש כבר התעניינות רבה מאוד מסופרמרקטים ורשתות שיווק בבריטניה, שוק שנשלט במידה רבה על ידי הגופים האלה. רשתות השיווק, שמנהלות את ההפצה שלהן בעצמן, רגישות מאוד לנושא משקל הסחורות שהן צריכות להפיץ.

תגובת הצרכנים, אומר מנכ"ל החברה, טובה: 'מעל 80% מהצרכנים שמנסים את האריזה מעדיפים אותה על פני אריזות פלסטיק קונבנציונאליות, ומבינים מיד את התועלת שבבקבוקים האלה, לסביבה."