טעימה: פסגות ויונייה 2010

יין לבן חדש של יקב פסגות הגיע לשולחני. איך היין?

אני לא בטוח שאהבתי את הוויונייה החדש של פסגות. האמת, שלא אהבתי אותו בכלל.

פסגות ויונייה
פסגות ויונייה. צילום: יח"צ

זה התחיל מזה שלקח לי כמה דקות להבין שמה שאני שותה הוא ויונייה, ולא שרדונה עם הרבה עץ. ברגע שדבר כזה קורה, אתה מרגיש קצת 'אופס'. אחר כך, אתה מנסה להבין למה זה קרה, ומגיע למסקנה שהפעם, איך לאמר, אתה לא אשם.

באופן כללי, היינות של פסגות שטעמתי עד היום, היו די עתירי עץ, אבל אלה היו יינות שיכולים ל'סחוב' אותו.

פרי אדום שמגיע מאזור היקב הוא לרוב פרי "גדול" ורחב, מאוד עמוק, שאנשי פסגות אוהבים לשכן אותו הרבה בחביות חדשות. לעיתים קרובות זה מצליח להם. פה – פחות.

השפעת העץ ניכרת מאוד. עד כדי כך, שהפרי ממש ברקע, כמעט עני. בכל מקרה, מה שנשאר מהארומות הוא מאוד לא אופייני, ולא שייך בכלל לעולם הוויונייה – וחבל. ליין חמיצות נמוכה, וגם כשהוא מקורר היטב הוא פשוט לא מעניין.

והפרטים, כמו שהיקב מסר, הם אלה:

פסגות ויונייה 2010 יוצר מענבי ויונייה אשר נבצרו בכרמי מושב מטע במרומי הרי ירושלים. הכרם ממוקם בתוך ואדי עמוק השומר על לחות גבוהה וטמפרטורות נמוכות גם בימים חמים במיוחד.

היין יושן חציו בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות בנפח 500 ליטר וחציו במיכלי נירוסטה. תהליך היישון נעשה בשיטת (Sur-lie  על השמרים) במשך שמונה חודשים.

היין מתאפיין בארומה פרחונית עמוקה ועשירה, המתבטאת בטעמי אניס משמש דבש ולימון.

היין קל ונעים לשתיה, מתאים במיוחד למאכלי דגים על האש, פסטה עם ירקות וקישים למיניהם. בלילות הקיץ החמים הויונייה יתלווה מצוין לארוחת גבינות בשילוב פירות.

מחיר – 75 שקלים.

ניתן גם לבקר באתר היקב  : WWW.PSAGOTWINES.COM