טמפו: עוברת לכוסות חד פעמיות מתכלות

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

גולדסטאר עובר לשימוש בכוסות מתכלות, טובות יותר לסביבה, כחלק מהרצון לפעול למען הסביבה ולמען עתיד ירוק יותר. הכוסות ניתנות למחזור ומתכלות במידה ולא מוחזרו בלי להשאיר חלקיקי מיקרו-פלסטיק

יואש בן אליעזר, משנה למנכ"ל חברת טמפו, יצרנית גולדסטאר מסר: "לאחר בדיקת חלופות רבות לכוסות הפלסטיק החד פעמי, אנו גאים להציג את הכוסות המתכלות שלנו, צעד נוסף אותו החברה והמותג מובילים למען עתיד ירוק ונקי מפסולת.

אנו מאמינים כי המעבר לכוסות מתכלות הוא צעד חיוני ומשמעותי לשמירה על כדור הארץ ולסלילת דרך חדשה לעתיד טוב יותר ללא פלסטיק חד פעמי. זוהי דריכת רגל לדור חדש של פתרונות יצירתיים ומוצרים מתכלים אשר אינם מזיקים לסביבה."

כוס גולדסטאר מתכלה
לרוויה: כוס מתכלה (צילום יח"צ)

מותג הבירה גולדסטאר עובר לשימוש בכוסות חד פעמיות העשויות מפולימר הניתן למחזור כפוליפרופילן רגיל ומתכלות בתנאי הסביבה בתוך שלוש שנים במידה ולא הגיעו למחזור.

את הכוסות המתכלות יהיה ניתן למצוא בקרוב בחופי ים, בברים, בפאבים ובמקומות אחרים בהם מוזגים גולדסטאר.

צריכת הכלים החד פעמיים לנפש בישראל הינה מהגבוהות בעולם. במרבית המקרים כלים אלה עשויים מפלסטיק חד פעמי. בהיעדר תשתית איסוף ומחזור מתאימה, כלים אלה מגיעים במקרה הטוב למטמנות ולא למחזור ובמקרה הגרוע מוצאים את דרכם לטבע. חלקיקי פלסטיק קטנים ובלתי מתכלים מזהמים את מקורות המים ופוגעים בבריאות בעלי החיים.

לאחר בדיקת חלופות רבות, מצאה חברת טמפו (יצרנית גולדסטאר) חלופה ראויה לכוסות פלסטיק שאינו מתכלה. מדובר בכוס מפולימרים של פוליפרופילן המיועדת למחזור בזרם מחזור הפוליפרופילן הסטנדרטי, המיוצרת בטכנולוגיית Biotransformation. טכנלוגיה זו משלבת יכולות התכלות ביולוגית והתכלות כימית.

במידה והכוס לא מגיעה למחזור ומוצאת את דרכה למטמנה או לטבע, הכוס מתכלה בתוך שלוששנים לכל היותר בצורה טבעית ומלאה, ללא שאריות מיקרו פלסטיק, ללא צורך בתהליך מיוחד וללא דרישה לתנאים סביבתיים מיוחדים.

הכוסות המתכלות יהיו ממותגות בלוגו של מותג גולדסטאר, וניתן לזהות את הכוסות על פי לוגו ייעודי על הכוס המדגיש את יתרונותיה של הכוס- "100% מתכלה, ניתן גם למחזור, טוב יותר לסביבה".

לצד גולדסטאר, מותגי היינקן ובירה מכבי, השייכים גם הם לטמפו, ייהנו גם כן מהכוסות החדשות. מדובר בחדשנות אפקטיבית המטיבה עם הסביבה ומאפשרת את חווית השתייה המוכרת בברים, באירועים שונים, בחופי ים וכדומה.

הכוסות המתכלות של גולדסטאר וטמפו:

  • ניתנות למחזור בצורה מלאה בזרם מחזור פוליפרופילן
    בעלות יכולת להתפרק באופן מלא בסביבה חיצונית רגילה (בחשיפה לאור שמש או לאוויר או ללחות)
    אינן משאירות אחריהן מיקרו-פלסטיק וחומרים מזיקים אחרים
    נבדקו בסטנדרטים בינלאומיים
    עומדות בדרישות ה- FDA לשוק האמריקאי ולמסגרת החוקית הרלוונטית של האיחוד האירופי לחומרי מגע עם מזון (FMC)

נמסר על ידי טמפו.

צילום: יחצ רן רהב