'חרוצים 2011: היין של R2M

קבוצת המסעדות R2M ויקב שורק, בי"ס לעשיית יין ממשיכים לעבוד בחריצות על סדרת יינות הבית של הקבוצה. בשבוע שעבר הם קבעו את הבלנד שירכיב את היין

יקב שורק בית הספר לעשיית יין וקבוצת המסעדות  R2M (קופי בר, בראסרי, דליקטסן, רוטישלד 12, והוטל מונטיפיורי) מייצרת את יין הבית "חרוצים" ביקב שורק מאז 2004.

ביום ראשון האחרון הגיעו ליקב שורק בית הספר לעשיית יין כ- 60 עובדי הקבוצה – מלצרים, מנהלי משמרת עובדי המטבח וההנהלה, בכדי להרכיב ולבחור את הבלנד של יין "חרוצים" שיוגש בשנה הקרובה במסעדות הקבוצה. הקבוצה החלה את תהליך ייצור היין בספטמבר האחרון בבציר לילה בכרם מצפה רמון ומאז הם מלווים את התהליך בניצוחו של עופר פורת מנהל תחום האלכוהול ובליווי והנחיה של ניר שחם, יינן יקב שורק.

הצוות חולק לחמש קבוצות ובעזרת מנחים מומחים בענף היין, התמודדו על הזכות לקבוע את הבלנד הבא של הקבוצה-  "חרוצים 2011".

ניר שחם מתדרך את משתתפי האירוע
ניר שחם מתדרך את משתתפי האירוע (צילום: יחצ R2M)

בסיום האירוע הכריז ניר שחם, הבעלים והיינן של יקב שורק בית הספר לעשיית יין, אשר מלווה באופן אישי את צוות העובדים, על הבלנד המנצח, שזכה בדעת הרוב בטעימה עיוורת ומקצועית אשר לקחו בה חלק כל המשתתפים.

הרכב הבלנד הנבחר (צוות פרופ' עמוס הדס):

  • 76% קברנה סוביניון ממצפה רמון – "כרם ננה".
  • 10% קברנה סוביניון מספסופה – כרם סיידא
  • 12% מרלו מכרם טל שחר
  • 2% פטי ורדו מהרי יהודה

הרכב הצוותים והמנחים:

פרופ' עמוס הדס – הנחה את צוות מסעדת בראסרי אשר יצר את הבלנד המנצח, היינן שוקי ישוב –הנחה את צוות דליקטסן, העיתונאי שגיא קופר – הנחה את צוות הקופי בר, אנדרי סוואידן מה"ספישל רזרב" חיפה – הנחה את רוטשילד 12, מיכאל בן יוסף – הנחה את צוות הוטל מונטיפיורי.