חור בלבנה: ספל אישי

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

נמאס לכם מזה שמשתמשים בספל שלכם בעבודה? הנה פתרון שנראה מבטיח, השראה ליישומים עתידיים מבטיחים לא פחות

אפרת גומא היא מעצבת מוצר ישראלית, שזכתה בלא מעט פרסים ואזכורים בזכות המוצרים שלה. בספל הזה, שנמכר תחת השם my cup, נתקלתי ממש היום. פוסט החביות שתכננתי יצטרך לחכות, בגלל הגברת גומא והספל שלה. הם השראה לשני דברים (אולי תתכנן גם אותם?):ספל עם מסר ברור וחד משמעי! זה לא רק ספל, זאת ממש לשון חרוצה.

my cup אפרת גומא
My Cup של אפרת גומא
  1. גביעי יין אישיים, באותה מתכונת. לי זה כבר לא כל כך מפריע, אבל אם אתם בעניין של כוסות אישיות, זה יכול להיות פתרון.
  2. אני רואה את הפטנט הזה מנוצל אפילו טוב יותר, לטעימות יין יקרות במיוחד. צריך לבקש מהעלמה גומא שתסדר את קו הפקק בגובה כזה, שישאיר בדיוק 60 מ"ל תחתיו. כך אפשר יהיה להשתמש בגביעי היין לשתי מטרות: כשהם פקוקים בפקק הם ישמשו לשתייה – אישית כמובן – של יין, בירה או כל משקה אחר, בהתאם לכוס. כשהם פתוחים, הם ישמשו לטעימות יין בלבד. אף אחד לא יוכל להתלונן שלא קיבל מספיק יין, וכולם יצטרכו להיות מאד זהירים כשהם מרימים את הכוס, ולא ישפכו יין על קופר, למרות שהם לא סובלים אותו.

    דקנטרים של רידל
    מ- black tie ועד mamba. איך מנקים את הדברים האלה, ונשארים בחיים?
  3. דקנטרים בלתי ניתנים לניקוי בעליל. מכירים את המשקע המעצבן שנשאר בתחתית הדקנטר, גם אם ניקיתם אותו כהלכה? ניסיתם פעם לרוקן, להעמיד הפוכים ולייבש את המחדררים האלגנטיים האלה, שהפייה העדינה שלהם פונה לכיוון צפון, בעוד הדקנטר כולו פונה לדרום מערב? כבר מזמן רציתי לעשות משהו עם הברגה, אבל נו, הנה הפתרון. חור בתחתית וזהו. אני לא רוצה להכנס למה שיש לי בראש עכשיו, אבל זה כמובן פותח פתח לשלל עיצובים חדשניים ומחתרתיים אפילו, בהשראת חלקים אנטומיים שונים. משהו בנוסח דקנטרים לצעירים ו"not your dad’s decanter".

אגב, גילוי נאות: אני מבין שהספל כבר 'בשוק' משנת 2004, ובכלל לא מביך אותי שגיליתי אותו רק עכשיו.

צילומים: מתוך האתר בו נמכר ה"my cup". צילומי הדקנטרים: רידל.