חדש מהסקוטית: קלבדוס פר מגלואר – וכשר

החברה הסקוטית קיבלה את הזכיון והבלעדי ליבוא קלבדוס פר מגלואר ותביא שני מוצרים כשרים ומוצר אחד, מתיישן, שאינו כשר

קלבדוס הוא ברנדי שעשוי מתפוחים שמקורו ומקור התפוחים ליצורו הוא בקלבדוס, בנורמנדי. האפלסיון מחולק לשלושה אזורים, כאשר קלבדוס הוא האזור הגדול בין השלושה ומהווה משהו כמו ¾ מאזור ייצור הברנדי כולו (לא ברצף גיאוגרפי). תהליך הייצור עצמו מחייב ייצור של סיידר – כחומר הבסיס האלכוהולי – ואז זיקוק שלו, בהתאם לצרכים ולחוקי האפלסיון:

לייצור קלבדוס צעיר משתמשים בזיקוק יחיד, רציף. לזיקוק קלבדוס מתיישן – 15 – 20 שנה ויותר – משתמשים בזיקוק דודי כפול.

אפלסיון קלבדוס על שני חלקיו
אפלסיון קלבדוס על שני חלקיו

פר מגלואר, אומרת החברה הסקוטית, נחשב לקלבדוס הפופולרי ביותר בצרפת. החברה נוסדה בשנת 1821, וכבר בשנת 1900 הפכה למותג הלקבדוס המוביל של צרפת. היא נקנתה ב- 1968 על ידי בית השמפניה וו קליקו, אבל ב- 1998 החליפה שוב ידיים, וכיום היא בידי תאגיד משפחתי-מקומי. כ- 70% מתוצרת הבית מיועדים ליצוא.

בנוסף להשקה המחודשת של המותג בישראל, אומרים בחברה הסקוטית, הייבוא החדש מגיע עם כשרות לקלבדוס בדרגות ה- VS וה- VSOP.

ולמגוון שיהיה זמין בארץ: (רשמי טעימה של היצרן)

פר מגלואר VS – מיוצר בשיטה הקלאסית, התיישנות בחביות של לפחות שנתיים,  ומבוסס על זיקוק רציף של סיידר שמיוצר מעשרות סוגי תפוחים מכל קלבדוס. הבקבוק מכיל 700 מ"ל, 40% אלכוהול

כשר. אפשר לשתות נקי או על קרח.

פר מגלואר V.S.O.P  – מיושן לפחות 4 שנים, מזוקק פעמיים בזיקוק דודי. התפוחים ליצורו מגיעים מאזור  Pays D'Auge , שנחשב לאזור האיכותי בנורמנדי. לקלבדוס גוון זהב עמוק עם ניחוחות וטעמים ייחודיים.

מגוון הקלבדוס פר מגלואר שיגיע לישראל (צילומים: אתר פר מגלואר)
מגוון הקלבדוס פר מגלואר שיגיע לישראל (צילומים: אתר פר מגלואר)

קלבדוס משובח זה זכה באינספור מדליות עולמיות והוא מקור גאווה גדול של בעלי המזקקה. הבקבוק מכיל 700 מ"ל, 40% אלכוהול. כשר. אפשר לשתות נקי, ללוות בגבינת ליבארו מקומית.

פר מגלואר X.O  – מיושן לפחות ארבע שנים, מזוקק פעמיים בזיקוק דודי. התפוחים מגיעים מאזור  Pays D'Auge.

רמת ה- X.O של פר מגלואר היא מהגבוהות ביותר בקטגוריית הקלבדוס הצרפתי. הצבע הענברי כהה, ריח הפרי הבשל, הטעמים העשירים של וניל, קרמל ופירות יער, הסיומת הארוכה במיוחד- כל אלה הופכים אותו לספינת הדגל של משפחת הקלבדוס. בקבוק700 מ"ל, 40% אלכוהול. מגיע באריזת שי. אינו כשר. אפשר לשתות בכוסית ברנדי או כוסית דמוית כוסית גראפה, בטמפרטורת החדר, עם פיסת שוקולד מריר…

כשרות: בד"צ קהילת פריז