חדש ב'סקוטית': מרקס קסרס ביו אורגני

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

הסקוטית מבית ישרקו משיקה לראשונה מרקס דה קסרס ביו אורגני

החברה הסקוטית – חלק מקבוצת טיב טעם – נכנסת חזק לכל הנושא האורגני – ביו דינמי – בריאותי, עם מגוון גדול של מוצרים; חלקם מיועד לרשת עדן טבע מרקט שנמצאת בבעלות טיב טעם, אבל מן הסתם הם יימכרו גם בסניפים רגילים של הרשת וגם ללקוחות קמעונאיים שונים.

בין השאר יש היום לסקוטית מגוון לא קטן של יינות אורגניים וביו-דינמיים (קוות אורגניות, כמו זו, של קודורניו), אבל היא מכניסה גם סיידר מסוג זה (שהוא גם נטול גלוטן, כמובן) ובירה נטולת גלוטן שעשויה משעורה (ולא מחומוס…) ומגיעה מאירופה. בפרזנטציה של ויסקי טומאטין הגישו אנשי החברה את השמפניה האורגנית (NV) של לנסון, שהתגלתה כשמפניה רעננה מאוד, מינרלית-תפוחית, עם חומציות די גבוהה וסיומת יחסית מתוקה. בהחלט מהנה.

מספרד, החברה מציגה את היין של מרקס קסרס:

יקב מרקס דה קסרס נמצא בבעלות משפחת פורנר בעלת מסורת של דורות בייצור יין.

מרקס דה קסרס ביו אורגני (צילום: אסף לוי)
מרקס דה קסרס ביו אורגני (צילום: אסף לוי)

בעקבות גירושה מספרד בתקופת פרנקו ומלחמת האזרחים, עברה המשפחה לבורדו בצרפת. שם רכשה את שאטו קאמנסאק באזור הוט-מדוק (גראן קרו קלאסה), אשר תחת ניהולה של המשפחה הגיע לרמתו הגבוהה.

בסוף שנות ה- 60 חזר אנריקה פורנר לספרד והקים בריוחה אלטה את היקב המודרני הראשון באזור, תוך שילוב המסורת וניסיון הדורות המשפחתיים עם שיטות הגידול והייצור הנהוגות בבורדו. כמו כן יזם פורנר את הקמתו של מוסד ממלכתי-אזורי לפיקוח על ייצור היין ואיכותו בריוחה.

מרקס דה קסרס ביו אורגני הוא יין יבש עשוי מענבי טמפרניו וגרסיאנו. ליין צבע אדום-סגול רענן ויפה ובעל ארומה פרחונית, עם נגיעות עשבוניות ופירותיות. הפה בעל חומציות טובה וטעמי תותים, המעצימים את תחושת הרעננות.  היין מתאים  לצהריים על שפת הים או פיקניק, לצד בשרים קלים, לבנים או מעושנים, לטאפס, גבינות טריות וסלטים.

המחיר: 62 ₪. מומלץ לקרר מעט.

היין מכרמים אורגניים ליד נהר האברו. האדמה מכוסה צמחיה ירוקה, המושכת אליה בעלי חיים שונים ליצירת מיקרוקוסמוס עשיר ומאוזן ללא חומרי הדברה.

המידע על היין האדום נמסר על ידי החברה הסקוטית.