חדש בישראל: קוניאק רביזייר

בן רם, אקס אקרמן, החל לייבא לארץ קוניאק של מגדל עצמאי מקוניאק: Reviseur

בתקופה האחרונה יש פריחה קטנה לקוניאק בישראל. זה החל עם שוטים של הנסי בברים ובמועדונים, עבר לגידול במכירות של מותגים מוכרים ועד יבוא של קוניאק ממגדלים ובתים עצמאיים. בדרך ראינו כאן תערוכת קוניאק (בארגון חיים גן ו'איש הענבים') ועכשיו יש התעוררות גם לנושא הארמניאק.

בן רם היה במשך שנים רבות אחד מהנציגים המוכרים ביותר של אקרמן, יבואני האלכוהול הגדולים מחיפה. הוא פרש מהחברה לפני זמן לא רב, והיום הוא מייצג שני יקבים (בת שלמה ודרימיה) והחל להביא את הקוניאק בו אנחנו מדברים הפעם.

Cognac Reviseur
הרביזור – מבקר – הוא שמו של מחזה של גוגול (לטובת מירי רגב – לא צ'כוב). בצרפתית – רביזייר – הוא  שמו של הקוניאק הזה, שהוא אחד מהמותגים שמיוצרים על ידי קבוצת Domaines Francis Abecassis.

אבקסיס הוא מן הסתם יהודי צרפתי, שבבעלותו 220 הקטאר של כרמים באזור קוניאק. מהשטח העצום הזה – מהגדולים שיש בידיים עצמאיות בקוניאק – הוא ובִיתו מייצרים ארבעה מותגי קוניאק, וודקה אחת וג'ין מענבים. כולם, אגב, לא כשרים.

רביזייר הוא המותג הראשון שמגיע לארץ. כמו האחרים, גם הוא מכונה single estate: מיוצר מענבים שמיועדים לו בלבד (פטיט שמפן, 90 הקטאר) ומזוקק במזקקה ייעודית קטנה (2,500 ליטר) ומבוקבק בבקבוק בעיצוב משלו.

יש ארבעה קוניאקים (יגיעו כולם ארצה, בהתאם להקצבה) ופינו דה שאראנט, שאני לא יודע אם יגיע, אבל מקווה שכן.

Reviseur VS
מלא מאוד יחסית לקוניאק ברמת יישון זו, חלק במתקפה ומתון מבחינת מתיקות. צבע ענבר מאוד יפה, וטעמים קצת שזיפיים. מחיר: 150 ש"ח; בהחלט סביר.

Reviseur VSOP
הרבה יותר מעודן ומאופק מהקוניאק הבסיסי. הצבע אמנם עמוק יותר, אבל מלבד זה אין כאן אמצעי חנופה אחרים. הוא מצריך הרבה יותר העמקה ובחינה. אל תתנו לאף הראשון – קלוי ומעט עצי – להטעות אתכם: זה קוניאק מצוין, שלא נעצר בארומות האלה. 200 ש"ח; שוב, מחיר סביר ואפילו יותר מזה.

להשיג: בחנויות אלכוהול שונות, בעיקר במרכז הארץ. נפתלי, שר המשקאות, ספיריט משקאות ואחרים. אפשר ליצור קשר עם בן רם באמצעות הפייסבוק ולברר נקודת מכירה קרובה.