חדש בארה"ב: הבן היל וודקה High Rise

בשנתיים-שלוש האחרונות ישנן יותר ויותר וודקות שמגיעות מארצות הברית. האם ממלכת הוויסקי (האמריקאי) הופכת להיות בעצם מעצמת וודקה? זה, בלי להזכיר את סמירנוף, כמובן…

Heaven Hill Distilleries – בעלי הבית של פור רוזס, אלייז'ה קרייג, אבן ויליאמס (והבן היל, כמובן) – משיקים עכשיו בארצות הברית וודקה פרמיום חדשה. ה- High Rise, הם אומרים, מושפעת מהימים בהם אנשים העריכו איכות, והוודקה משקפת אופי 'רטרו', לימי הסטייל המתוחכמים. מן הסתם לא מדובר כאן במוצר ארטיזנלי, בנוסח וודקות הבוטיק הרבות שיש בארה"ב, אבל הגישה חביבה, אם גם לא מקורית במיוחד.

אתר האינטרנט של וודקה היי רייז: רטרו לימים עליזים
אתר האינטרנט של וודקה היי רייז: רטרו לימים עליזים

הבסיס לוודקה היא חיטת חורף רכה מאזור פינגר לייקס, במדינת ניו יורק. המים הם מי קרחונים טבעיים, שהסתננו דרך שכבות של גיר באדמה. הזיקוק מחומש והתוצאה, אליבא דיחצ"ני הבן היל – וודקה ארומתית ושמנתית, מתאימה לעידן.

"הקונספט של וודקה היי רייז פותח כדי לבלוט בנוף בו למתחרים אין אופי ואישיות," אומר רייד הפר (Hafer)

וודקה  High Rise (צילום: יחצ)
וודקה High Rise (צילום: יחצ)

מנהל מותג בכיר בהבן היל. "המוצר הוא קודם כל וודקה איכות, אבל הסטייל הופך אותו יחודי בקטגוריה. הוא מייצג זמנים ותרבות קלאסיים, שהעריכו איכות, אבל הוא אינו מסורתי. התקופה הזאת מקובלת מאוד בקרב צרכנים."

העיצוב של כל אחד ממוצרי המותג 'תופס' תמונה אחרת וסביבה חברתית: ממסיבת קוקטייל מפוארת על גג בניין ועד ארוע בפנטהאוז, עם מרטיני'ס ושייקרים, דרך מסיבות חוף ועוד. לוודקה High Rise יש וודקה נקיה – 40%, וודקה לימון, וודקה דובדבן. היא מושקת ב- 11 ערים נבחרות בארה"ב במחיר של 13$ ל- 750 מ"ל ו- 22$ ל- 1.75 ליטר.

  לי הבקבוק נראה כמו הכלאה של בקבוקי ואן גוך, משום מה, ואילו השם והכיתוב מזכירים את גריי גוס, משום מה אחר.