חדשות האלכוהול: מוצרים חדשים מהעולם

בישראל שינו את מבנה המס, ויצרני העולם כבר מכינים לנו מוצרים חדשים. האם נראה אותם כאן בקרוב? אני לא יודע… תמיד אפשר לקוות

אבסולוט משיקים בקבוק שבו משולב צבע כחול – Absolut Cobalt Blue, וסטולי משיקים בקבוק Glow in the Dark שאמור להיות משווק בכל העולם. אבל ישנן לא מעט חדשות גם בעולמות ה'לא וודקה', עם וודקה שהיא לא בדיוק וודקה ורוצה להיות ברנדי או וודקה עם ברנדי או משהו אחר…

יגרמייסטר חדש

בינתיים רק בארצות הברית של אמריקה. יצרנית האלכוהול ה- 7 בגודלה בעולם ומשווקת הליקר המיובא מספר 1 בארה"ב מוציאה את ייגמייסטר ספייס. Spice הוא גרסא מתובלת של הליקר המריר, שבה שילוב של קינמון ווניל, על רקע כל המרכיבים האהובים עליכם כל כך – כל אותם 56 במספר.

בארצות הברית יימכר היגרמייסטר ספייס ב- 23$ החל מחודש אוקטובר. זאת הרחבת המותג הראשונה שאני מכיר לליקר העשבוני מגרמניה (25% אלכוהול).

אקסקלוסיב וודקנדי

לא ידעתי איך לקרוא למוצר הזה, למרות שעל גרסא אחת של תצלום הבקבוק כתוב "ברנדי" ועל שניה – נפוליאון. מדובר בוודקה מתובלת בברנדי בן 5 – 18 שנה שיוצר על פי רעיון ודרישת המפיץ של החברה בארצות הברית. אקסקלוסיב מיוצרת במולדובה ומי שמכיר יודע בוודאי את הקשר של המותג עם ורדה משקאות וודקה פרפקט הישראלית (המפעל במולדובה מיצר עבור 'פרפקט' את האלכוהול וזה הוםך כאן לוודקה). לפני כמה שנים הוציאו פרקפט ברנדי שהיה מבוסס על תמציות בטעם ברנדי ומוצר אחר שהתבסס על מיהול עם ברנדי שזוקק בצרפת (בקוניאק). יש לי הרגשה שמדובר במוצר דומה מאוד למוצר השני.

בכל אופן, ליטר של וודקה המותבלת הזה יעלה 10$, מה שאני מניח שיהפוך אותו לשוס לא קטן.

ג'ק דניאלס מאסטר דיסטילר #1

בראון פורמן מכבדים את האנשים שעשו את ג'ק דניאלס למה שהוא ומוציאים את הברבן הראשון בסדרה שנושאת את דמותם. הבקבוקים של הסיבוב הראשון – בנפח ליטר – היו זמינים עד היום רק לדיוטי פרי, אבל עכשיו הם מושקים בכל ארצות הברית. אנחנו צפויים בסך הכל לשבעה בקבוקים שונים בסדרה הזאת, לפי האנשים שכיהנו במשרה האייקונית:

ג'ק דניאל – 1866 עד 1911, ג'ס מוטלו – 1911 עד 1941, לם טולי- 1941 עד 1964, ג'ס גמבל – 1964 עד 1966, פרנק בולו – 1966 עד 1988, ג'ימי בדפורד – 1988 עד 2008  ו- ג,ף ארנט, שמכהן מ- 2008 ועד היום.

מחיר לצרכן: 25$ ל- 750 מ"ל

בלק בוטל חוזר לבקבוק שחור

הבלנד הסקוטי המאד מוצלח (אחד החביבים עלי) שנקנה על ידי דיסטל ב- 2003, משנה את האריזה שלו. המשקה נשאר אותו משקה, אבל הבקבוק חוזר לזכוכית השחורה, שנתנה לו את שמו לפני שנים רבות. כזכור, הבקבוק הפך ירוק אי שם עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה, כאשר בקבוקי הזכוכית השחורה שמקורם היה בגרמניה, אם זכור לי נכון, הפכו בלתי זמינה לסקוטים. יופי של אריזה וזה גם חותם את הרשימה הפעם.

כל התמונות – יח"צ היצרנים בחו"ל.