ויסקי חדש לגלנמורנג'י: Artein

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

הוויסקי השלישי בסדרת ה- private edition של המזקקה. השם משמעו "אבן" בגיילית ובבקבוק יש ערוב של גלנמורנג'י 15 ו- 21 שנה, ביישון בחביות "סופר טוסקן"

ענייני אבנים היו תמיד בלב ליבה של גלנמורנג'י, אומרים במזקקה: המים שהוויסקי מבוסס עליהם מקורם במקור של מים קשים – מעיין Tarlogie. מימיו עוברים דרך שכבות של גיר, שמוסיפות עושר מינרלי שתורם לארומות הפרחוניות של הוויסקי.

גירסת הוויסקי החדשה מביאה עוד "ביטוי" של גלנמורנג'י בחביות יין, הפעם בחביות שמקורן באיטליה – בטוסקנה. ד"ר ביל למסדן, המאסטר דיסטילר, אוהב לא רק ויסקי, אלא גם יין, מסתבר, ושאב את ההשראה שלו מאותם יינות עתירי טעמים.

ארטיין: ה'מהדורה הפרטית' החדשה של גלנמורנג'י

בבקבוקים תמצאו שני שליש של ויסקי בן 15 שנה ושליש שמקורו בוויסקי בן 21 שנים – כולם מחביות שנבחרו במיוחד. הוויסקי החל את ההתבגרות שלו בחביות בורבון אמריקאיות, "כרגיל", ואז עבר יישון נוסף – יותר מאשר 'גימור' – בחביות שהובאו מאיטליה. הארומות, אומרים היצרנים, מתקתקות ומזכירות פירות אדומים בשלים, יערה ומנטה טריה. בפה – פירות צהובים בשלים כמו אפרסקים, משמשים ושזיפים שמתמזגים היטב עם מנטה ודובדבנים בשוקולד חלב. 46% אלכוהול, לוויסקי פיניש של שרבט לימון עוקצני וקפוצ'ינו.

מחיר בבריטניה – כ- 80 ליש"ט. יושק בניו יורק, ב- 15 בפברואר, ויהיה זמין בשוק האמריקאי ב- 1 בחודש. שתי הגרסאות הקודמות של ה- Private Edition נמכרו במלואן, אומרת המזקקה.

יפה להם.