ויסקי דבש: טרנד חדש?

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

החיים מעולם נראו מפתיעים יותר: פתאום, מבין אדי האלכוהול וריחות הוויסקי, צצים להם בארצות הברית שני משקאות מבוססי ויסקי ו…דבש

טוב, זה לא ממש חדש: החברים בדרמבוי כבר עושים את זה שנים ארוכות, ויש לפחות שתי דוגמאות אחרות של ויסקי ממש (ולא ליקר) שמתובל בדבש. אבל היתכן ולאלכוהול בגרסא המתוקה יש עכשיו עדנה? האם כניסתה של דיאג'ו לכוורת מבשרת משהו, מלבד בואו של האביב?

תמהני.

Barenjager, המשקה הגרמני שאומר שבכל ליטר שלו יש לא פחות מאשר 300 גרם דבש, השיק בסוף החודש את ה- Barenjager Honey & Bourbon. לדעתי זאת ה'הרחבה' הראשונה של המוצר הזה, שמיוצר כבר משהו כמו 300 שנה, ואולי יותר.

שווארצה ושלכיטה – ובחיי שככה קוראים לפירמה – מייצרים אלכוהול כבר 340 שנה, והם מביאים את כל הידע והנסיון הזה למשקה החדש, שיש בו לא רק כמויות נכבדות של דבש, כאמור, אלא גם קנטקי ברבן אמיתי. הם אומרים שהטעם משלב מתקתקות של ברבן עם סיומת דבשית, והוא לא מתוק 'מדי'.

ברנייגר הוא משקה די מענין: השורשים שלו הם במאה ה- 15, עת הושק על ידי Teucke & Konig: חברה לייצור מלכודות דובים. הסיפור הוא שהציידים בפרוסיה המזרחית היו נוהגים לפתות את הדובים למלכודות בדבש, או יותר נכון בסוג של מונשיין תמד. הנוסחא למשקה שונתה במאה ה- 18, ומאז נשארה כפי שהיא, עד היום.

מחיר בארצות הברית – החל באפריל – 29$ לבקבוק 750 מ"ל. 35% אלכוהול, ובטח לא מעט קלוריות… המשקה יגיע ארצה לקראת הקיץ של 2012.

ומגרמניה – לאירלנד.

בושמילס מוציאה את ה- Bushmills Irish Honey: בושמילס 'רגיל' עם נגיעה של דבש אירי 'אמיתי'. הוויסקי הוא אותו ויסקי שאתם מכירים – מזוקק שלוש פעמים משעורה וכל זה – והעניין הזה מצטרף לאורווה האירית המוכרת של דיאג'ו: האוריג'ינל הלבן, הבלקבוש, ה- 10 וה- 16 שנה סינגל וה- 21.

איפה להשיג? בינתיים, עד להודעה חדשה, רק בארצות הברית.

השניים האלה מצטרפים לכמה משקאות ויסקי ודבש שכבר קיימים על המדף (לא בהכרח אצלנו):

ג'ק דניאלס דבש ו- 7 Crown Honey של סיגראם.

פורים שמח.

 

צילומים: יחצ. צילום סיגראם: יחצ, דרך wine-searcher.com