ויסקי ג'יימסון IPA Edition

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

ג'יימסון – הוויסקי האירי – משיק בישראל את השני בסדרת ה- caskmates שלו: ויסקי בגימור חביות בירה IPA. איך הוא נעשה ואיך הוויסקי – כל מה שאתם צריכים לדעת

בשנים האחרונות יש ביקוש גובר לגימורים מיוחדים של ויסקי, בעיקר (אבל לא רק) בבלנדים הבסיסיים. אחרי שהרבה מאוד יצרנים ויתרו על סימון השנים – ואחרים חזרו לסמן אותן – ונתנו לוויסקי שלהם שמות כאלה ואחרים (שרק הם יכולים היו לזכור), הלכו לא מעט מהם לפינישים – גימורים – בחביות ממקורות שונים.

מי ומה בייצור הג'יימסון IPA?

מעבר לשרי ולפורט המתבקשות, בתחילה היה מדובר על גימורים בחביות יין כאלה ואחרות, ומאז תחילת העשור הקודם, גם חביות בירה. יצרני הבירה היו אלה שהתחילו ליישן את הבירות שלהם בחביות ויסקי שונות, ואולי היו אלה שהדליקו את המזקקות על הרעיון. בישראל, אגב, שפירא מוסיפים ויסקי לבירה שלהם (ג'ק דניאלס, למשל) ואילו אלכסדנר מיישנים בירות בחביות שהיה בהם קודם ויסקי מתוצרת מקומית.

עכשיו, החביות האלה חוזרות בחזרה למזקקות. ויסקי ג'יימסון IPA אדישן הוא תוספת שנייה לסדרה הקצרה של ה- Caskmates: הראשונה הייתה בחביות סטאוט – הרבה יותר "אירי" מהמדורה הזו, ואילו זו – בחביות ששימשו קודם ל- IPA.

שיתוף הפעולה החל עם מבשלת בוטיק ב- Cork, בשם Franciscan Well. בשנת 2013 הם התחילו עם חביות הוויסקי-סטאוט, ושנה אחר כך עם ה- IPA. אחרי שהבירה עוברת התבגרות בחביות האלה, ויוצאת מהן, המבשלה מחזירה את החביות לג'יימסון, שמשתמשים בהן כדי לייצר את ה- ג'יימסון IPA אדישן.

כיום יש לג'יימסון שיתוף פעולה נוסף, עם מבשלה ש- Irish distillers רכשו לפני כמה שנים (שתי החברות שייכות לפרנו ריקאר), ושת"פ זה מוציא ויסקי בגימור של חביות סטאוט וטריפל בלגי.

ויסקי ג'יימסון IPA אדישן
ויסקי ג'יימסון IPA אדישן

איך הוויסקי ג'יימסון IPA אדישן?

קצת מצחיק אולי, לקחת סגנון בירה מאוד אנגלי, כמו ה- IPA ולחבר אותו לוויסקי אירי. אבל האמת שלא.

קודם כל, זה סגנון בירה מאוד פופולרי היום באירלנד ובכלל בעולם, ושנית, הסגנון הפרחוני, הקצת לימוני והעוצמתי דווקא מתחבר היטב עם הסגנון החלק והמתקתק של ג'יימסון.

זה ויסקי קליל, נעים מאוד ובעל מתיקות כלשהי על רקע שמזכיר קצת תפוחים. אפשר היה לבקש פיניש קצת יותר ארוך, אבל לא חייבים: בתור מה שהוא הוא בהחלט מספק.

חיבורים? קחו את זה בתור צ'ייסר ל- IPA של שפירא, והשילוב יהיה מושלם. עוד אופציה זה ג'ינג'ר אייל או טוניק. אני לא הייתה מדלל בקרח, כמו בתמונות המוצר.

(צילומים ווידיאו – ג'יימסון)