וורד 8: קוקטייל לערב בחירות

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

וורד (Ward) 8 הוא שמו של קוקטייל די אבוד, שלא רבים זוכרים, אבל הוא חביב להפליא. הוא מתאים גם לערב נובמבר, בגלל השיוך שלו לבחירות בארה"ב

מקור הקוקטייל, אומר הסיפור, הוא בבוסטון של 1898: הוא הומצא בבר של מסעדת Locke Ober, מסעדה היסטורית בבוסטון, שנפתחה בשנת 1875, ונסגרה ב- 2012.

ויקיפדיה אומרת שבשנת 1898 קיווה הצאר הפוליטי הדמוקרטי מרטין לומסני לתפוס מושב בבית המחוקקים של מסצ'וסטס.

קוקטייל וורד 8 - Ward 8
לומסני אמר: "Don't write when you can talk; don't talk when you can nod your head."

לומסני היה בעל השפעה ניכרת בעיר במשך כמעט 50 שנה. הסיפור מספר שהמשקה נוצר בכדי לכבד את בחירתו, ו'רובע 8' (הווסט-אנד של בוסטון) בעיר שהעניק לו מרווח זכייה היסטורי. בשנת 1915 חברת סנטה קלרה רשמה את "וורד 8" כסימן מסחרי במשרד הפטנטים של ארצות הברית בטענה לשימוש מאז נובמבר 1912, ואפילו התריעה על כך שתתבע את מי שישתמש בשם ללא אישורה.

קיימים מספר מתכונים לקוקטייל וורד 8. חלק משתמשים בברבן, מתכונים אחרים בוויסקי שיפון ויש מקומות שבהם תמצאו "מאלט ויסקי".

חברת סנטה קלרה אמרה שהמתכון שלה כולל ויסקי, גרנדין, rock-candy syrup וליים. לפי הסיפור שלמעלה היא הייתה בבעיה: גרנדין לא היה פופולרי לפני תחילת המאה שעברה, כך שלא סביר שהיא אכן השתמשה במתכון המקורי מ- 1898.

אבל האם הסיפור על וורד 8 בהכרח נכון?

גרסא אחרת, של דייויד וונדריץ', Imbibe!, שאולי מתאימה יותר לזו של סנטה קלרה, אומרת שהמתכון הומצא בכלל על ידי מישהו אחר: צ'רלי קרטר, ב- Puritan Club, בשנת 1905.

אם כן, זה לא משנה הרבה את העניין: הסיפור הוא שהוא המציא את הקוקטייל לאותה מטרה ממש – חגיגת זכייתו של פוליטיקאי בבחירות. מי היה האיש של 1905?

מרטין לומסני, כמובן.

קוקטייל וורד 8 – מתכון

  •     60 מ"ל ויסקי שיפון
  •     15 מ"ל מיץ לימון טרי
  •     15 מ"ל מיץ תפוזים טרי
  •     כפית גרנדין
  •     דובדבן מרסקינו (לא חובה)

מנערים את הוויסקי, מיץ הלימון, מיץ התפוזים והגרנדין עם קרח ואז מסננים לכוס קוקטייל צוננת. מקשטים בדובדבן מרסקינו, אם רוצים. במקור עוטר המשקה בדגל נייר קטן של מסצ'וסטס.