פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אקרמן מביאה לארץ את וודקה פינאקל בשלל טעמים. שווה? אני לא ממש בטוח

אחרי הבום הגדול של העשור הקודם, כיום נכנסות לארץ יחסית רק מעט וודקות, בין אם נקיות ובין אם "מתובלות". זה נראה כאילו שהשוק הזה התייצב על החשודים העיקריים, והיום קצת קשה ליצור באז סביב איזה משהו חדש. אפילו טיטו לא ממש הצליח לעשות כאן רעש כלשהו.

אקרמן החלו להביא את Pinnacle Vodka אחרי שנרכשה על ידי תאגיד בים ב- 2013. עכשיו קיבלו מוצרי המזקקה כשרות, והשמחה רבה.

מזוקקת בצרפת – מעורבבת בארה"ב – מתויגת צרפת – כן וודקה, לא וודקה?

קיבלתי לידי בקבוק של פינאקל קוקוס. נתחיל מזה שלא אהבתי את המוצר משום בחינה, כי שום דבר לא מתחבר: הריחות מזכירים ריחות ספירט, ולידם ריחות קוקוס. הטעמים מלאכותיים, עם סתם מתיקות וסתם שמנוניות וכבדות שמזכירות יותר את הקליפה החומה של הקוקוס ופחות את הליבה שלו. בסיומת של כל העניין הזה יש משהו מדיצינלי ופשוט לא טוב. אני לא יודע למה, אבל מאז פינלנדיה אשכוליות אדומות, אני לא זוכר וודקה בטעמים ממש ממש טובה. אולי זה אני.

הוודקה הזו – שאני לא בטוח לגבי ההגדרה הזו, כי היא מכילה רק 35% אלכוהול – נוצרה במקורה בצרפת, אבל מיוצרת היום בארה"ב, בקנטאקי, אחרי שהמותג נרכש על ידי בים. באותיות הגדולות מספיק בחזית כתוב Made with natural flavors and & imported vodka from France: האלכוהול מיוצר בצרפת מחיטה מותססת ומעורבב עם חומרי טעם בארה"ב. האם זה, והדגל הצרפתי הגדול בחזית עושה אותה טובה יותר? כנראה שלא. מה שכנראה משמח הוא שזו וודקה בטעמים – עם כשרות.

125 ש"ח, כשר.