וודקה חדשה בישראל: Au Vodka

וודקה AU

הסימן Au הוא הסימן הכימי לזהב – Aurum. זהו שמה של הוודקה הבריטית שמגיעה עכשיו לישראל

אופן הייצור של וודקות רבות כולל זיקוק רציף (בניגוד לזיקוק מנתי), שמאפשר לקבל תזקיק יחסית קל ואוורירי, חלק מאוד. אם מוסיפים לתהליך הייצור גם סינון מיקרוני באיכות טובה, מתקבל אלכוהול שהוא לא רק חלק, אלא גם נקי; כזה שבשתייה בכמות מתונה לא גורם לכאבי ראש, למשל, או הנגאובר רצחני.

שובו של הבלינג

את וודקה Au מזקקים חמש פעמים בבאצ'ים קטנים – ואני מניח שבזיקוק רציף – ואז מסננים אותה דרך פילטרים מבוססי זהב, ומכאן שמה.

מי שעומד מאחורי המותג בבריטניה, הוא לא אחר מאשר צ'רלי מורגן, מביא הכדורים בקבוצת הכדורגל סוונזי, ובנו של אחד ממנהלי הקבוצה. הבחור התפרסם לראשונה לא בזכות הוודקה, אלא בזכות שחקן צ'לסי דאז, אדן הזאר (Hazard), שהיה אולי הראשון בליגה האנגלית לבעוט במביא כדורים של קבוצה. בכל מקרה מורגן, יחד עם חברו, ג'קסון קווין, זיהה פער בשוק כאשר חבריהם המשיכו להביא את אותם מותגי וודקה 'משעממים' לימי הולדתם ה-18. השניים החליטו לייצר מותג וודקה משל עצמם, והעסק התפתח למקומות שלא בטוח שהם בכלל פיללו להם.

הוודקה פותחה ומיוצרת על ידי מזקקה בריטית בשם Real English Drinks Distillery, שבעליה הם בריטים ודרום אפריקאים (ממשפחת רופרט ההיסטורית). בתחילת הדרך המזקקה ייצרה עבור הצמד רק 2,000 בקבוקים והם מכרו אותם אותם לברים ופאבים מקומיים, ואז החלו לצבור תאוצה ברשתות החברתיות. עם בקבוק הזהב המבריק ומוצרי הוודקה בטעמים שכוללים אבטיח וענבים שחורים, Au Vodka הפכה במהרה למשקה החובה עבור אנשי אינסטגרם ויוצרי Tiktok מובילים, בעיקר מעולמות הראפ למיניהם.

המותג משך אז את תשומת ליבו של הדיג'יי, המפיק ומנחה הטלוויזיה, צ'רלי סלות' שהתאהב במוצר והציע להשקיע בו ולהפוך לשותף עסקי. סלות' עזר לשניים לקבל המלצות מראפרים וסלבריטאים בבריטניה, ובסופו של דבר אפילו מאגדת האיגרוף האמריקאי, פלויד מייוות'ר. בדרך הם השיקו את טעם הענבים השחורים שלהם, וצבעו את הוודקה עצמה כך שתתאים לטעם – דבר שלא ממש נעשה עם וודקה מסוג זה קודם לכן.

כיום מדובר באחד ממותגי האלכוהול המצליחים ביותר בבריטניה, עם גידול מטורף במכירות ובשווי. מבחינת כמות, מדובר בוודקה שהיא שנייה בלבד לסמירנוף, מותג הוודקה הנמכר ביותר בממלכה המאוחדת.

Au Vodka נמכרת במחיר של 130 – 160 ש"ח לבקבוק, בין השאר ברמי לוי, 'יין בעיר' ובחנויות אלכוהול שונות. ניתן גם לקנות ישירות מהיבואן –  משקאות ויז'ן – בכתובת auvodka.co.il .

הוודקה עצמה נעימה מאוד, חלקה כמובטח ונקייה בטעמיה. זהו ללא ספק בסיס טוב לקוקטיילים, גם אם מעט יקר ככזה.