פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

די בשקט הוציאו ב'הרי גליל' בציר חדש ליראון שלהם, ודי חבל שבשקט. היין בהחלט ראוי, ויותר מזה

נראה שהיראון של הרי גליל קצת איבד נראות בשנתיים האחרונות: היקב שם דגש על פנים שיווקיים שונים שמעניינים אותו יותר (יינות בחבית, קיימות ושות') ועל יינות כרם יחידני – יפתח, למשל – וקצת הזניח את הבלנד שבמידה רבה יצר את ההילה שסביבו: יין דגל במחיר שפוי באיכות מצויינת.

בקבוק יראון
הרי גליל יראון (צילום: חגית גורן)

אבל היראון מבציר 2014, שאם לא פספסתי משהו יצא לשוק ביוני האחרון, בנוי לשמור יפה על מקומו ב- hall of fame של היקב ואולי גם של התעשייה בכלל:

בהשוואה למה שזכור לי משנים קודמות, הבלנד של השנה הזו לא יוצא דופן: פרסומים זרים מיחסים לו תכולה של %51 קברנה סוביניון, %33 מרלו, 9 % פטי ורדו ו- %7 סירה וכמעט שנה וחצי התבגרות בחביות מעורבות.

יראון 2014 הוא יין בעל אף טוב, מורכב ומלא פרי – דובדבנים, פטל שחור – שוקולד-מוקה מריר ומאוד יפה. הפה קטיפתי במתקפה, עתיר טאנינים ובעל חומציות טובה מאוד ואיזון כמעט מושלם. הגוף טוב – לא כבד או מעיק. האלכוהול טיפה גבוה בפתיחה, אבל לא משהו שטמפרטורת הגשה ראויה (16 מעלות) וזמן בכוס לא יכולים לו.

אני מניח שבשנתיים-שלוש הבאות הוא יפתח מורכבות ראויה. חובבי הסירה שביננו יחושו בנימות הבשרניות האופייניות שבוודאי ימשיכו להתפתח. (92).

מחיר? 100 – 110 ש"ח בחנויות המקוונות.