פאב מקומי, יחיד, בכפר קטן באירלנד מציע דיל שהמקומיים פשוט לא יכולים לעמוד בקסמו

החורף מתקרב, והוצאות החימום של הפאב של פטריק וורד, הבעלים של ה- Fox’s Den בקיש (Keash) שבמחוז סליגו, בוודאי לא יהיו נמוכות יותר השנה.

האיש החליט לעשות מעשה, כדבריו, ובמקום לבכות על מצב הכלכלה והאם היא משתפרת, הכריז על מבצע Sod it for a Pint לערב אחד: כל מי שיביא שק כבול יכול לקבל עבורו פיינט בירה. עלותו של שק כבול היא כ- 4 יורו לצרכן, והוא מוכר פיינט ב- 3.90. רווח של 10 סנטיורו לפיינט, הוא אומר.

שקי כבול בתמורה לבירה
השקים מתחילים להצטבר…

אבל מה הרעיון לגבי המקומיים? אם שק עולה להם 4 יורו, איך הם מרוויחים מכל העניין?

באירלנד (הכפרית) כמו באירלנד (הכפרית), ישנם מי שלא קונים את הכבול שלהם לחימום הבית, אלא מפיקים אותו בעצמם. הם יוצאים ל'ביצה' המקומית אי שם ביוני או ביולי, שולפים והופכים את הכבול, מעבדים ומייבשים אותו וכך יש להם חומרי הסקה לכל צרכי חימום הבית כבר באוגוסט.

האם המבצע היה אטרקטיבי?

ללקוחות – כן. ישנם לא מעט שמגיעים ממרחק, רק כדי להחליף את הכבול שלהם בבירה (עד ארבעה שקים, בבקשה, רק עד ארבעה שקים רבותיי!) אבל גם לוורד ולמשפחתו. דף הפייסבוק של הפאב מראה לא מעט הענות, והוא אומר שהכל נעשה בעיקר בשביל לעשות משהו אחר, לשם שינוי, וגם בשביל 'צחוקים', אבל לא רק: מצב הפאבים באירלנד, כמו בכל האיים הבריטיים, רחוק מלהיות מזהיר. הסקטור נאבק במע"מ של 23% על מוצרי אלכוהול אבל לא רק: בתקציב השנתי המתוכנן של אירלנד ישנן כוונות להעלות את המע"מ על שירותי אירוח – והפאבים מוכרים גם אוכל – ל- 13.5%, מה שיפגע עוד יותר במכירות של הסקטור שתורם לא מעט לכלכלה האירופית.

(תמונה מדף הפייסבוק של ה- Fox’s Den)