דרך היין השלום 9

דרך היין פותחת סניף 10 ברשת – ועושה את זה בגדול. מאוד בגדול. מה הולך להיות שם, בסניף החדש?

אלי שקד אופטימי. עד כדי כך אופטימי, שהוא מציע לי לדגום ממכונת המזיגה החדשה שהותקנה ממש הבוקר בסניף החדש של רשת דרך היין בדרך השלום, בתל אביב. המכונה ממאנת למזוג ולא עוזרות כל הלחיצות על מתגי הנירוסטה החדשים שלה – היין לא יוצא. כעבור כמה דקות מסתבר שאורן שקד סגר את ברז הארגון והכל בסדר – היין יוצא מהמכשיר כמו גדול. הפוזיטאנו בהחלט חביב לתפארת.

האחים שקד ו'דרך היין' משיקים בימים אלה ממש את הסניף החדש שלהם בדרך השלום. במקום שבו היה מוסך הונדה הם בנו חנות ענקית שעיקרה יין: "90% יין ורק 10% אלכוהול ובירה." אומר אלי. "הכוונה היא להחזיר את האנשים ליין, למבחר ולמגוון. הכוונה שלנו כאן היא למכור בכמויות גדולות יחסית, פחות בבקבוקים בודדים. לכן ניתן הנחה נוספת על קנייה בארגזים, למשל."

בשטח, רואים בהחלט את הדגש שמושם על היין. זה לא רק עיקר החנות, אלא שאין גם ערבוב. הספיריטס והבירה יושבים ממש בצד, מעבר לקופה, אפשר לומר. יש אמנם פינה לטעימת ויסקי, אבל התחושה היא שהאלכוהול שם כי יש ממנו, אבל הכוונה היא בהחלט לתת כבוד ומשקל ליין.

בימים הקרובים יגיע לחנות יומידור גדול למדור סיגרים ותתוסף מכונת טעימות נוספת ליינות מתיישנים וגדולים (יש מדור מיוחד ליינות כאלה, מוקף זכוכית). אבל אלה החדשות הקטנות. החדשות הגדולות הם הדברים המתוכננים בשאר המתחם:

כבר אמרתי שהמתחם נבנה על חורבותיו של מוסך הונדה, אבל חלקים ממנו עדיין לא הושלמו: מעבר למחסן קדמי, להפצה מהירה ללקוחות, המתחם מתוכנן להיות מעוצב כמעין רחוב איטלקי. יהיה בו חדר לטעימות והדרכה והתכנון הוא לפתוח במקום – בקרוב מאוד – בר יין, שיהיה מוקדש כולו ליין וליין בלבד. "אפשר יהיה לקנות בבר עצמו בקבוקים במחיר החנות, אולי בתוספת מחיר קלה." אומר אלי שקד. "אם רוצים להרגיל אנשים לשתות יין," הוא אומר, "אי אפשר לגבות מהם פי שלושה וארבעה על בקבוק יין, כמו שאולי קורה. כאן, גם בזמן בילוי, אנשים ישלמו מעט מאוד פרמיה על היין. יהיו פה עשרות (40 ויותר) עמדות של מכונת הטעימות ואפשר יהיה לטעום הכל. הכל – כולל הכל. מיין זול ועד פטרוס."

ההגעה פשוטה: כדאי לא לסמוך על Waze, להכנס לרחוב תוצרת הארץ וממנו לפנות ימינה לדרך השלום. החנות נמצאת בית אחד מימין. יש חניה ל- 50 כלי רכב(!)