דיסטל קנתה את ברן סטיוארט

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

דיסטל, קבוצה היין והאלכוהול הדרום אפריקאית הגדולה (ליקר אמרולה ושות'), קנתה את יצרנית הסקוטש Burn Stewart מחברות CL World Brands ואנגוסטורה. זאת, אחרי שלפני כארבע שנים היא קנתה את קוניאק ביסקויט, מפרנו ריקאר

 

בונהייבן - סינגל מאלט מעניין ולא שגרתי בעליל
בונהייבן – סינגל מאלט מעניין ולא שגרתי בעליל

העסקה, בשווי של 160 מליון ליש"ט, נחתמה ב- 15 לאפריל. היא כוללת את כל הפורטפוליו של יצרנית הוויסקי הסקוטי הגדולה, שכולל לא פחות מאשר שלוש מזקקות סינגל מאלט, מתקן ערבוב והתיישנות של ויסקי, ועוד. בנוסף ל'נדל"ן", קנתה דיסטל גם את כל הוויסקי שבמרתפי ברן סטויארט.

המותג הגדול ביותר של ברן סטיוארט הוא Scottish Leader, אבל מוכרים לא פחות הם שמות כמו בלאק בוטל, בונהייבן, דינסטון, לדאיג וטוברמורי. חלק מהמוצגים האלה הם מותגים ותיקים ביותר, עם הסטוריה ומוניטין יותר מטובים. יותר אולי מכל, הרכישה של בונהייבן חשובה לדיסטל: היא מעניקה לחברה גישה לוויסקי מאיילה – אחד האזורים המבוקשים ביותר בעולם הוויסקי. טוברמורי היא המזקקה היחידה על האי Mull ואילו דינסטון וסקוטיש לידר מיוצרים בהיילנדס.

העיסקה באה אחרי ששתי החברות – וורלד בראנדס ודיסטל – כבר משתפות פעולה בשיווק מותגים שונים לא מעט שנים. בינהם גם ה- Black Bottle ומוצרים אחרים.

את דיסטל מייצגת החברה הסקוטית כבר שנים רבות בישראל ולבד מאמרולה, מוכרת כאן את יינות נידרבורג, Two Oceans ואחרים. היא מביאה את אבן וויליאמס ואבן היל – על מותגיהם השונים – את טומאטין ועוד.